Sivrisinek kaşıntısını geçirmenin 3 yolu! Üstelik etkisini çok hızlı gösteriyor

Sivrisinek kaşıntısını geçirmenin 3 yolu! Üstelik etkisini çok hızlı gösteriyor
Yaz aylarının kabusu sivrisinekler yine ortaya çıkmaya başladı. Sivrisinek kaşıntısına karşı işinize yarayacak tüyolar

Sivrisinek ısırıklarının neden olduğu kaşıntı, birçok insanın merak ettiği bir konudur. Bu tür böcek ısırıkları, sadece rahatsızlık vermekle kalmayıp aynı zamanda uyku düzenini de bozabilmektedir. Bu durumda, sivrisinek ısırığına iyi gelebilecek bazı basit yöntemler bulunmaktadır.

Sivrisinek ısırıklarının neden olduğu kaşıntıdan kurtulmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak ısırık bölgesinde şiddetli ağrı, kızarıklık veya şişlik olması durumunda bir sağlık uzmanına başvurmanız önemlidir.

SİVRİSİNEK KAŞINTISINI YOK ETMENİN 3 YOLU

Sivrisinek kaşıntısını geçirmenin 3 basit yolu bulunuyor. Ayrıca söz konusu yöntemler, 'oysa bu kadar basitmiş' bile dedirtebiliyor. Ancak her insanın cilt yapısı ve reaksiyonu farklı olabilir. Bunun sonucunda ise, sivrisinek kaşıntısını önleyebilen yöntemler herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir.

İşte söz konusu sivrisinek kaşıntısını geçirebilen 3 basit yol şu şekilde; çay poşetleri, soğuk kompres ve limon suyu.

mosquito-49141-1280.jpg

Çay Poşetleri: Çay içindeki bazı bileşiklerin kaşıntı problemini hafifletebildiği söyleniyor. Bu yöntemde siyah veya yeşil çay poşetleri ısıtılır ve sıkılır. Ardından ısırık oluşan bölgeye uygulanır.

Soğuk Kompres: Sivrisinek kaşıntısı, soğuk kompres ile hafifletilebilir. Ayrıca şişliğin de azaldığı görülebilir. Bu yöntemde ısırık oluşan bölgeye soğuk su ile ıslatılmış bir bez veya buz paketi uygulanabilir.

Limon Suyu: Limon suyu, sivrisinek kaşıntısına karşı faydalı olabilir. Ayrıca enfeksiyonun önlenmesinde yardımcı olabilir.

Kaynak: Aksam.com.tr

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar