Soğanın tüm besin değerini yok ediyor! Bilmeden hepimiz tüketirken hata yapıyormuşuz

Soğanın tüm besin değerini yok ediyor! Bilmeden hepimiz tüketirken hata yapıyormuşuz
Soğan tüketirken kimse dikkat etmiyor ama büyük hata yapıyormuşuz! Uzmanların soğan tüketenlere önemli bir uyarısı var

Uzmanlar dilimlenmiş soğan tehlikesine karşı uyardılar. Sofralarımızdan eksik olmayan soğan zehre dönüşebiliyor.

DİLİMLENMİŞ SOĞANDAKİ TEHLİKEYE DİKKAT

mynet.com sitesinde aktarılan habere göre; Araştırmalarda soğanı yanlış tüketmenin ilerleyen zamanlarda vücutta enfeksiyon riskinin oluşmasına hatta sebebi bilinemeyen gıda zehirlenmelerine neden olabileceği belirlendi.

Bakterileri mıknatıs gibi çeker

Verilen bilgilere göre, çiğ olarak doğranmış veya kesilmiş soğan kapaklı veya kilitli poşetlerin içinde, saklama kaplarında buzdolabında dahi saklansa, bakteri ile kokuları mıknatıs gibi çekerek kendi içine hapsediyor.

onion-65296-1280.jpg

Bu nedenle soğanın kabuklarını soyduktan sonra bekletilmeden tüketilmesi gerekiyor. İhtiyacımız olduğunda soğanı taze olarak doğrayıp kullanmak en doğru olandır.

Dilimlenmiş şekilde 1 gece dahi beklemiş soğan safra salgılarını, mide asitini arttırır ve gıda zehirlenmesine neden olarak geri dönüşü olmayan rahatsızlıklara yol açabilir.
Doğranmış soğan arttıysa…

Eğer doğradığımız soğan arttıysa onu kapalı bir poşetle dolabın No-Frost bölümünde muhafaza etmeliyiz. Veya evin bir bölümüne koyarak hava temizleyicisi - mikrop öldürücü olarak kullanabilir, ertesi gün de çöpe atabiliriz.

SOĞANIN FAYDALARI

Soğanın sağlık üzerindeki faydaları oldukça çeşitlidir. İçerdiği potasyum, B ve C vitaminleri sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılar ve sağlıklı bir beslenme için önemli bir kaynak oluşturur. Bunun yanı sıra, soğanın doğal antibiyotik özelliği sayesinde kalp ve damar sağlığına da olumlu etkileri vardır. Kanı temizleme özelliği sayesinde damar tıkanıklıklarına neden olan unsurları ortadan kaldırarak, damar sertliği sorunlarına yakalanma riskini azaltır ve dolaylı olarak kalp sağlığını korur.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar