TV8 MasterChef All Star'da eleme adayı belli oldu: Tartışma çıktı, o isim çekildiğini açıkladı

TV8 MasterChef All Star'da eleme adayı belli oldu: Tartışma çıktı, o isim çekildiğini açıkladı
tv8 ekranlarında yayımlanan MasterChef All Star'ın son bölümünde haftanın üçüncü dokunulmazlık oyunu oynandı. Günün dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanırken büyük bir tartışma çıktı

Kısa bir süre sonra sezon finaline hazırlanan MasterChef All Star'ın yayınlanan son bölümünde yine büyük tartışma çıktı.

TV8 ekranlarında yayımlanan MasterChef All Star'ın son bölümünde yaşananları sizler için derledik;

gazeteduvar.com.tr'ın haberine göre; MasterChef All Star'ın dün akşam ekrana gelen bölümünde haftanın üçüncü dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmacılar yaratıcılık turunda mücadele etti.

Şefler yarışmacılardan 7 çeşitlik yemek menüsü hazırlamalarını istedi. Verilen ana malzeme ve yemek eşleşmeleri de şöyle oldu;

Amuse bouche: Kuru domates
Soğuk başlangıç: Yerelması
Çorba: Kırmızı mercimek
Ara sıcak: Blue danish peyniri
Ana yemek: Lipsos balığı
Salata: Avokado
Tatlı: Tane sumak

Eleme gecesinde 5 oy alarak potaya giden Dilara, yeni bölümde mavi takım kaptanı Hasan'a karşı "İyi bir kaptan değilsin" dedi. Dilara, "Hasan'ın kaptanlığından memnun olmadığımı dün onu yazarak söyledim. Sen iyi bir kaptanlık yapamadın dün. Kabul etsen de etmesen de iyi bir kaptan olsaydın en azından bir oyunu kazanmış olurdun" ifadelerini kullandı.

ganeypfwmaa2syt-ltyv-jpg.webp

Dilara'nın bu sözlerine karşılık Hasan, "Dilara ben iyi bir kaptanlık yapamıyorsam benim düşüncem de sen iyi bir takım oyuncusu değilsin. Bunu burada 10 kişiye sorsan en azından 5 kişi senin iyi bir takım oyuncusu olmadığını söyler" dedi.

Dilara, "Şefim çok özür dilerim bunu belki de ilk defa yapıyorum" diyerek bu oyunda oynamak istemediği söyledi. Dilara, "Dün kaybettik, ondan önceki gün kaybettik. Benim yüzümden takım kaybetmiş gibi gösteriliyor madem ben bu takıma faydalı olmak istemiyorum, bugün de çalışmak istemiyorum" diye konuştu.

Hasan da "Kendi bilir" dedi.

Dilara, takım arkadaşlarına tepki gösterse de oyunda mücadele etti.

45 dakikalık süre sonunda yarışmacıların hazırladığı yemek menüleri şefler tarafından tadıldı. Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in değerlendirmeleri sonucu haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları bireysel dokunulmazlık için mücadele etti. Bu etapta MasterChef tarihinde bir ilk yaşandı. Şefler yarışmacıların 3'er ana malzeme ile 15'er dakikada yaratıcı yemek hazırlamalarını istedi. Her turun sonunda en başarısız tabağı yapan ismin yukarı çıkacağı açıklandı.

s-af827e6e7e6dce9ab3b947b3a51827-cfe9-png.webp

Verilen ilk ürün yaban mersini oldu. 15 dakikalık süre sonunda en başarısız tabağı yaparak yukarı çıkan yarışmacı Barbaros oldu. İkinci turda verilen ana ürün ise kuşkonmaz oldu. 15 dakikalık süre sonunda en başarısız tabağı yaparak yukarı çıkan ikinci yarışmacı Esra oldu.

Üçüncü ve son turda verilen ana ürün deniz tarağı oldu. 15 dakikalık süre sonunda Kıvanç ve Cemre finale kaldı. En iyi tabağı yaparak bireysel dokunulmazlığı Kıvanç kazandı.

Gecenin eleme adayı da Eren oldu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar