Yapay zeka, Katy Perry'i Met Gala'ya gönderdi

Yapay zeka, Katy Perry'i Met Gala'ya gönderdi
Met Gala 2024'e, dünyaca ünlü isimlerin kostümleri kadar yapay zeka da damga vurdu. Katy Pery’nin yapay zeka teknolojisiyle üretilen fotoğrafları, hayranlarının şarkıcıyı orada sanmasına neden oldu.

Artı Gerçek - ABD'nin New York şehrinde her yıl Metropolitan Sanat Müzesi'nin Kostüm Enstitüsü yararına düzenlenen yıllık bir bağış toplama galası olan Met Gala'ya bu yılda çok sayıda Hollywood yıldızı dikkat çekici kostümlerle katıldı.

Şıklık yarışının olduğu gecede, yapay zeka Met Gala’ya gitmeyen Katy Pery’nin gala fotoğraflarını üretti, şarkıcının hayranları Perry’nin gerçekten orada olduğunu sandı.

Independent Türkçe‘ye göre birçok hayranı, galaya gitmeyen şarkıcının yapay zeka tarafından oluşturulmuş bu görüntüsüne inandı.

3efc91cf03c6b96a746c78772131414326be38e3.jpeg

Yapay zekânın en çok hedef aldığı isimlerden bir tanesi, dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry idi. Perry, bu yıl Met Gala etkinliğine katılmadı ancak sosyal medyadaki paylaşımlar, ünlü şarkıcıyı Met Gala'ya katılmış gibi gösterdi. Görüntü, X'te 13 milyon kadar görüntüleme aldı. Perry’nin galaya gitmemesinin dışında görüntünün arkasındaki halının da 2018’den olması fotoğrafın gerçek olmadığını kanıtlıyor.

Fotoğrafta şarkıcı çiçeklerle işlenmiş ve yosun süslemeleri olan soluk renkli bir elbise giyerken görülüyor. Perry’nin beline kadar gelen dalgalı saçları ortadan ayrılmış ve makyajındaysa sade bir kırmızı ruj kullanılmış. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar