12 ilde IŞİD operasyonu: 41 gözaltı

12 ilde IŞİD operasyonu: 41 gözaltı
İçişleri Bakanı Yerlikaya 12 ilde IŞİD’e yönelik operasyon gerçekleştirildiğini belirterek, 41 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, IŞİD’e yönelik "Bozdoğan-34" operasyonlarında 41 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Bolu, Eskişehir, İstanbul, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Nevşehir, Sakarya, Antep, Urfa, Düzce ve Manisa'da olmak üzere 12 ilde IŞİD’e yönelik operasyon düzenlendiğini belirtti.

Yerlikaya operasyon kapsamında Bolu'da 5, Eskişehir'de 1, İstanbul'da 10, Kırıkkale'de 5, Kilis'te 5, Kocaeli'nde 4, Nevşehir'de 3, Sakarya'da 1, Antep'te 1, Urfa'da 3, Düzce'de 1 ve Manisa'da 2 olmak üzere toplam 41 IŞİD mensubunun yakalandığını açıkladı

Yerlikaya, operasyonda, ruhsatsız tabancalara, çok sayıda dijital materyal ve çok miktarda döviz ve Türk lirasına el konulduğunu aktardı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar