19 kişilik temizlikçi alımına 17 bin işsiz başvurdu: 'Her evde işsiz, 81 ilde yoksul var'

19 kişilik temizlikçi alımına 17 bin işsiz başvurdu: 'Her evde işsiz, 81 ilde yoksul var'
CHP’li Tutdere, bu tablonun her yerde olduğunu belirterek ‘İktidarın ekonomideki beceriksizliği nedeniyle işsizler ordusu giderek büyüyor. Her evde işsiz, 81 ilde yoksul var’ dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bu ülkede genç olmak o kadar tatlı ve güzel ki" iddiasında bulunurken, veriler bakanın yaratmak istediği bu ‘pembe tabloyu’ doğrulamıyor. 

Sağlık Bakanlığı'nın Adıyaman'da açtığı 19 kişilik temizlik görevlisi kadrosuna, 2 bin 170'i üniversite mezunu olmak üzere, 17 bin 86 genç başvurdu. Şoför, marangoz, elektrikçi gibi 53 kişilik kadroya yapılan başvuruyla birlikte toplam 25 bin kişi iş istedi.

Sözcü’nün haberine göre başvuruları değerlendiren CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere sadece bir ilde bile işsizliğin gözler önüne serildiğini belirtti. "Ülkede yoksulluk kol geziyor. İktidar ise rahat koltuklarında bu tabloyu izlemekle yetiniyor" dedi.

'HER EVDE İŞSİZ, 81 İLDE YOKSUL VAR'
CHP’li Tutdere tepkisini şöyle dile getirdi: "Adıyaman'daki acı tablo her yerde var. Derinleşen ekonomik kriz, zamlar, ülkemizde milyonlarca vatandaşımızın canını yakmaya, gençlerimizin hayallerini yıkmaya devam ediyor. İktidarın ekonomideki beceriksizliği nedeniyle işsizler ordusu giderek büyüyor. Her evde işsiz, 81 ilde yoksul var."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar