28 ilde ‘FETÖ’ soruşturması: Kamuda görevli 44 kişi gözaltına alındı

28 ilde ‘FETÖ’ soruşturması: Kamuda görevli 44 kişi gözaltına alındı
Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı olarak ‘FETÖ’ operasyonu gerçekleşti. Operasyonlarda çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak çalıştıkları tespit edilen 46 kişiden 44'ü gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, başlatılan ‘FETÖ’ soruşturması devam ediyor. Soruşturmalar kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 46 "mahrem imam"dan 44'ü gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalarda; ‘FETÖ'nün Emniyet Genel Müdürlüğünü hedef alarak içerisinde yuvalanma, eleman kazanma, emniyet personelini örgütün kendi içerisinde oluşturduğu sisteme göre kodlama ve kazanılan elemanların örgütsel bağlılık durumlarını takip ederek kaydetme faaliyetleri doğrultusunda örgüt tarafından "mahrem imam" olarak görevlendirilen 46 kişi tespit edildi.

Halen çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak çalıştıkları anlaşılan 46 "emniyet mahrem sorumlusu" kişinin yakalanması adına Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 44 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturmalara çok yönlü olarak devam ediliyor.(AA)

Öne Çıkanlar