Şenyaşar ailesinden valiliğe tepki: Yasak ilan edeceğine katilleri, görüntüleri bul

Şenyaşar ailesinden valiliğe tepki: Yasak ilan edeceğine katilleri, görüntüleri bul
Urfa Kadın Platformu, Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Valiliğin 15 günlük eylem yasağını gerekçe gösteren polis, kadınların açıklama yapmasına izin vermedi.

Artı Gerçek-Urfa’nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 623'üncü gününde.

Urfa Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla aileye destek ziyaretinde bulundu.

Adliye önüne gelen kadınların etrafını saran polisler, valiliğin kentte 15 günlük “eylem ve etkinlik” yasağı olduğunu gerekçe göstererek, açıklama yapamayacaklarını söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre karara tepki gösteren kadınlar, Şenyaşar ailesi ile uzun bir süre nöbet tuttu. Bu esnada Emine Şenyaşar, valiye "Yasak ilan edeceğine katilleri, görüntüleri bul" diye seslendi.

Kadınlar, aileyle bir müddet nöbet tuttuktan sonra adliye önünden ayrıldı.

Öte yandan sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan aile Adalet bakanlığı ve Urfa Valiliği’ni etiketleyerek, “Peygamberlerin ve Nemrutların gelip geçtiği şehirde annenin adalet nöbeti 623. günde devam ediyor. "Tarihte kendini tanrı ilan edenler bir sivrisineğe yenildi” dedi.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar