90 yaşındaki kadına ters kelepçe: Şiddetli şekilde darp edildim

90 yaşındaki kadına ters kelepçe: Şiddetli şekilde darp edildim
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da "İnsanlık Yürüyüşü"nde gözaltına alınan 90 yaşındaki Ada'nın ters kelepçeden dolayı elinin üzeri ve bileklerinde morarmalar meydana geldi.

Yağmur Kaya


Artı Gerçek- Kimyasal silah kullanımına dair bağımsız heyetler tarafından inceleme yapılmasını talep eden parti ve kitle örgütlerinin İstiklal Caddesi'nde yapmak istediği yürüyüşte 1932 doğumlu Adile Ada ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alınan 90 yaşındaki Ada'nın ters kelepçeden dolayı elinin üzeri ve bileklerinde morarmalar meydana geldi. Ada, emniyetteki ifadesinde eylemden haberi olmadığını, askerden dönen torununu görmek için Beyoğlu Tünel de gözaltına alındığını söyledi. Ada ifadesinde gözaltına alırken kötü muameleye maruz kaldığını 'şiddetli bir şekilde darp' edildiğini ifade etti.

"2911 Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet" iddiası ile gözaltına alınana Ada, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alındıktan sonra muayene için götürüldüğü hastaneden serbest bırakıldı.

Avukat Gözaltına alınan 121 kişinin Vatan Emniyet ve Kağıthane İlçe Emniyet'teki ifadelerinin bittiği muayene için götürülecekleri hastaneden serbest bırakacağı ifade edildi.

Öne Çıkanlar