AB'den Türkiye'ye 'yaptırım' ziyareti

AB'den Türkiye'ye 'yaptırım' ziyareti
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye'nin Rusya yaptırımlarına yönelik tavrının Batı dünyasında tartışma konusu olduğu bir dönemde, Avrupa Komisyonu Üyesi Mairead McGuinness Ankara'yı ziyaret ediyor. AB'nin açıklamasında, temaslarda yaptırım politikalarının da ele alınacağı açıklandı.

Artı Gerçek - Avrupa Birliği Komisyonu Finansal Hizmetler, Finansal İstikrar ve Sermaye Piyasaları Birliği Komiseri Mairead McGuinness, Türkiye’yi ziyaret ediyor. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, temaslarda ikili ticari ilişkilerin yanı sıra yaptırım politikaları da ele alınacak.

Açıklamada, "Avrupa Komisyonu Üyesi Mairead McGuinness, 6 ve 7 Ekim tarihlerinde, yaptırım politikaları ve daha ileri işbirliği fırsatlarını ele almak, ve hükümet üyeleriyle görüşmek üzere Türkiye'yi ziyaret ediyor" denildi.

Ziyaret kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun yanı sıra büyük ticari kuruluşlarla da görüşmesi beklenen McGuinness ilk olarak Ticaret Bakanı Mehmet Muş'la biraraya geldi. (HABER MERKEZİ)