Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar: Oğlum neden cezaevinde?

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar: Oğlum neden cezaevinde?
Adalet Nöbeti’nin 26’ncı gününde Şenyaşar ailesi TMMOB Genel Merkezi’ne yaptığı ziyarette mücadelelerine dikkat çekti. Emine Şenyaşar, “Oğlum neden cezaevinde?” diye sordu.

Artı Gerçek - Yeşil Sol Parti Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar ile Emine Şenyaşar, Urfa'da başladıkları Adalet Nöbeti'ni Ankara’da sürdürüyor. Adalet Nöbeti’ni 26’ncı gününde sürdüren Şenyaşar ailesi Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ferit Şenyaşar, “Bu adaletsizliğe bir çözüm bulununcaya kadar Annemle birlikte mücadelemizi Ankara’da dayanışmayla büyüterek sürdüreceğiz” dedi.

‘ORTADA BİR ADALETSİZLİK OLDUĞUNU DEVLET DE HÜKÜMET DE KABUL EDİYOR’

Görüşme öncesi yapılan açıklamada konuşan Ferit Şenyaşar, “Bugün TMMOB Genel Merkezi’ni ziyaret ettik. Süreçten haberdarlar. Ortada bir adaletsizlik olduğunu devlet de hükümet de kabul ediyor ama yargılama konusunda kimse cesaret edip gerekeni yapmıyor. Ortada iki evladı, eşi katledilmiş bir anne var. Bir oğlu da 5 yıldır hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutuluyor. Diğer taraftan hastanede bu katliamı yapanlar, failler belli olmasına rağmen hala toplum içinde geziyorlar. Bu adaletsizliğe bir çözüm bulununcaya kadar Annemle birlikte mücadelemizi Ankara’da dayanışmayla büyüterek sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

‘NEDEN SERBEST DOLAŞIYORLAR?’

Ardından konuşan Emine Şenyaşar ise “Ailemi öldürenler tutuklansın. Neden serbest dolaşıyorlar? Oğlumu da serbest bıraksınlar. Oğlumun bir suçu yoktu. Ailemi öldürdüler, oğlumu bıraksınlar. Hastanenin kamera kayıtlarını çıkarıp bu vahşilerin oğlumu nasıl öldürdüğüne baksınlar. Yapanı da tutuklasınlar. Oğlum neden cezaevinde?” diye sordu.

‘BU DAVANIN SÜMENALTI EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Son olarak konuşan TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, ailenin mücadelesini desteklerini vurgulayarak, şunları belirtti:

“Şenyaşar ailesi ile omuz omuza, yan yanayız. Hukukun üstünlüğü, adalet sağlanana kadar yürütecekleri bu mücadelede onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz. Bu davanın sümenaltı edilmesine izin vermeyeceğiz. Hukukun üstünlüğüne, insan haklarına değer veren meslek kuruluşlarıyız. Şenyaşar ailesinin yaşadığı büyük katliamın unutulmasına seyirci kalmayacağız. Umuyoruz ki adalet yerini bulacaktır.”(MA)

Öne Çıkanlar