Ahmet Bostancı 'Atatürk'e hakaret'ten 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı

Ahmet Bostancı 'Atatürk'e hakaret'ten 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı
10 Kasım 2023'te Gayrettepe'deki bir camide imamın Atatürk'e dua edilmesine tepki gösteren ve tutuklandıktan sonra 16 Ocak'ta tahliye edilen Ahmet Bostancı, "Atatürk'e hakaret'ten yeniden hapis cezası aldı.

Artı Gerçek - İstanbul Gayrettepe'de bulunan Hacı Nimet Özden Camii'nde 10 Kasım 2023 günü imamın Mustafa Kemal Atatürk hakkında dua etmesine tepki göstererek camiden ayrılan ve sosyal medyada yayınladığı videoda Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürk için dua eden imama hakaret eden Ahmet Bostancı'nın tutuklandıktan sonra tahliye edildiği davada yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık ve taraf avukatları katıldı.

'İNANÇSIZ ÖLENİN ARKASINDAN DUA EDİLMEZ'

Bostancı, savunmasında şöyle konuştu:

"Attığım bir kaç tweet ekran görüntüsü alınmış ama bunların atıldığına dair bir kanıt yok. Hakkımda atmadığım bir çok tweet var. 'Sinkaf ederim' tweeti atmadığımı belirtmek istiyorum. Puşt kelimesini hakaret etmek amacıyla değil, güvenilmez manasında kullanmıştım. Ceza alacağım bir husus görmüyorum. Video çektim. İslamiyet’e göre inançsız ölen bir kişinin arkasından dua edilmemesi gerekir. Beraatımı talep ediyorum."

3 YIL 9 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Bostancı, "2 ay cezaevinde tek başıma kaldım. Bu eylemim için yeterince ceza aldığımı düşünmekteyim. Daha fazla ne ceza verilebilir bilmiyorum. Beraatımı talep ediyorum" dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Bostancı'yı "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Olayın ardından tutuklanan Bostancı, 16 Ocak'ta tahliye edilmiş, Bostancı'nın tahliyesinde adliyede "Yaşasın şeriat" sloganları atılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar