Ahmet Türk: Kürtler özgürlük için direnişine devam edecek

Ahmet Türk: Kürtler özgürlük için direnişine devam edecek
Yayınlanma:
A+ A-
Yeşil Sol Parti’nin Mardin Kızıltepe'deki halk buluşmalarında konuşan Ahmet Türk, “Kürt halkı hiçbir zaman sessiz kalmaz, her dönem geleceği için özgürlük için direnişine devam edecek" dedi.

Artı Gerçek - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) Mardin’deki çalışmaları ilçe ilçe devam etti. Mardin milletvekili adaylarının yanı sıra HDP Mardin milletvekili Pero Dündar ve Kürt siyasetçi Ahmet Türk de farklı ilçelerde çalışmalara katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Yeşil Sol Parti adayları ile beraberindekiler 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkati çekti.

Kızıltepe ilçesine bağlı Dirbêsîye’deki halk buluşmasında Kürt siyasetçi Ahmet Türk söz aldı. Türk, Kürt halkı ve Kürt siyasetçilerine dönük yaklaşıma dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Her koşulda bizleri esir almak istiyorlar. Ama iyi bilsinler ki, Kürt halkı hiçbir zaman sessiz kalmaz, her dönem geleceği için özgürlük için direnişine devam edecek. Biliyoruz ki, bugün bize yapılanların aynısını düşmanımız Rojava halkına da yapıyor. Bunu görüyoruz. Bugün bir Kürt dünyanın neresinde olursa olsun ona düşmanlık yapıyorlar. Biz de ‘artık yeter’ diyoruz. Her durumda halkımıza, varlığımıza, kimliğimize sahip çıkmalıyız. Biz biliyoruz ki, halkımız her zaman her koşula hazır olan bir halktır. Dirbêsîye halkı da onlara gereken cevabı verecektir.”

Yeşil Sol Parti’nin diğer adayları ile milletvekili Pero Dündar ise, Nusaybin, Derik, Midyat ve diğer ilçelerde köy ve mahalle çalışmalarını sürdürdü. (MA)

Öne Çıkanlar