Akit yazarı, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'i hedef aldı

Akit yazarı, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'i hedef aldı
Yayınlanma:
A+ A-
Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, cemaat vakfında seneler süren çocuk istismarının araştırılması için önerge veren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'i hedef aldı. Karahasanoğlu Zengin'i, CHP'lilerin ekmeğine kaymak sürmekle' suçladı.

Artı Gerçek - İktidara yakın Yeni Akit gazetesinin yazarı Ali Karahasanoğlu, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızının altı yaşından itibaren 'evlilik' adı altında senelerce cinsel köleleştirmeye maruz bırakılmasının ve ilk soruşturmanın kapatılmasının araştırılması için önerge veren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'i "CHP'lilerin ekmeğine kaymak sürmekle" suçladı.

Karahasanoğlu, hakkında soruşturma açılan çocuk istismarının "büyük ihtimalle bir kurgudan ibaret olduğunu" öne sürüp, "... ateistlerin hedef tahtasına koydukları mazlum insanlara bir tekme de siz atmaya kalkarsanız.. Ben hatırlatayım.. Allah’ın gücüne gider.." iddiasında bulundu.

Bugün köşesine Karadeniz'de yeni keşfedildiği öne sürülen doğalgaz rezervlerini taşımayı planladığını belirten Karahasanoğlu, "Önüme bir haber düştü.. Tüm moralim sıfırlandı.. Altüst oldum.. Neydi moralimi sıfırlayan?" diyerek şöyle devam etti:

'DİREKT SÖYLE ÖZLEM HANIM, DERDİNİ'

"AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in öncülüğünde ve büyük ihtimalle onun özel gayretleri ile ve milletvekillerine de ayrıntılı bilgi verilmeden toplanan imzalarla, TBMM’ye verilen araştırma önergesi..

Türkiye, tarihinde ilk defa, 1 trilyon dolara ulaşan bir doğalgaz rezervi buluyor.. Bakın Özlem Zengin, tüm dindar insanları rencide edecek şekilde hazırladığı araştırma önergesi ile, CHP’lilerin ekmeğine nasıl kaymak sürüyor:

"Ülkemizde son yıllarda, çocukların temel hak ve özgürlüklerini en üst seviyede güvence altına almak ve onları her türlü..”

Yok canım.. Çocukların temel hak ve özgürlükleri ile sorunumuz yok.. En üst seviyede güvenceye de itirazımız yok.. Bu süslü laflara hiç ihtiyaç yok.. “Direkt söyle Özlem Hanım, derdini” diyorum..

Özlem Hanım da ağzındaki baklayı araştırma önergesinde şöyle çıkartıyor: “Yapılan bu düzenlemelere rağmen maalesef, zaman zaman çocuklarımızın haklarının masuniyeti ile asla bağdaşmayacak müteessif kimi hadiselerin yaşanabildiği gözlemlenmektedir.”

Burda da bir sorun yok, aslında ama..

Koç’un yanında 41 yıl üst yöneticilik yapan Can Kıraç’ın torununun 14 yaşındaki kıza tecavüzü ve sonrasında ABD’ye kaçırılmasını değil de..

CHP’li şu ismin, bu yetkilinin, küçük çocuklara belgeli sarkıntılıklarını değil de..

Düşük yaptığı için psikolojik bunalım geçiren, şimdi 24 yaşındaki bir kızımızın, 18 yıl önce yaşadığını iddia ettiği, büyük ihtimalle de bir “kurgu”dan ibaret olaya atıf yapılınca..

“Sizin gözleriniz, bu yıl veya geçen yıl yaşanılan olaylara değil de, 18 yıl önce yaşandığı iddia edilen olaylara mı odaklı” diye haykırmak geliyor içimden.." AK Parti giderse, kim gelir yerine? CHP.."

'İFTİRA' İDDİASI

Zengin'in araştırma önergesinden bazı bölümleri aktararak "bir hukukçuya yakışmayan, iftira mahiyetindeki isnatlar" iddiasında bulunan Karahasanoğlu, "Siz hükmü vermişsiniz zaten. Mahkemeye falan gerek yok... Bu dakikadan sonra.. Yargılamaya ne gerek var? Araştırmaya ne gerek var? İftiraları olmuş gibi, yazmışsınız zaten.." ifadelerini kullandı.

Akit yazarı, "Kabul edilmeyen, “İftira” denilen; hem de 18 yıl önceki bir olay iddiası üzerinden, dindar insanları töhmet altına koyacak şekilde hazırlarsanız.. Ve size en alçak küfürleri eden, size alçakça saldıran Yeniçağ’da da bir dönem yazarlık yapan bir manyak ortadayken, “Yok, ona gücümüz yetmiyor” deyip, ateistlerin hedef tahtasına koydukları mazlum insanlara bir tekme de siz atmaya kalkarsanız.. Ben hatırlatayım.. Allah’ın gücüne gider.." dedi.

Öne Çıkanlar