AKP'li kadınlardan 'şov yapmayın' diyen AKP'li başkana: Sizi o makama biz oturttuk

AKP'li kadınlardan 'şov yapmayın' diyen AKP'li başkana: Sizi o makama biz oturttuk
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 03:06
A+ A-
'Çamurlu yollarımızı yapacağınıza söz verdiniz. Sizi biz başkan yaptık. Cumhurbaşkanımıza işte böyle böyle kaybettirdiniz' cevabı.

Samsun'un Terme ilçesinde bir grup kadın yağmur yüzünden çamur içinde kalan yolların yapılması için belediye binası önüne geldi. Kadınların yanında yerel basın mensuplarını gören AKP'li Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Gazetecileri de alıp gelmişsiniz, size şov yaptırtmam" diyerek tepki gösterdi. Başkanın bu tavrına bir kadın "Oy isterken böyle konuşmuyordun. Biz Ak Parti'ye oy verdik, sizi o makama biz oturttuk. Vumhurbaşkanımıza böyle böyle kaybettirdiniz" diye cevap verdi. 

Terme ilçesinde bir grup kadın, yollarının kötü olduğunu söyleyerek belediye önünde toplanarak Başkan Kılıç'ı beklemeye başladı. Başkan Kılıç'ın gelmesi üzerine kadınlar yağan yağmur sonrası yollarının çamur içinde kaldığını ve evlerini su bastığını belirterek başkandan yardım istedi.

'BURADA ŞOV YAPMAYIN'

Başkan Kılıç, yerel gazetecileri kadınların davet ettiğini düşünerek, "Buraya basını da alıp gelmişsiniz. Şov yapmayın. Burada kimseye şov yaptırmam. Benim makamım burada. 4 aydır kapımız herkese açık" diye tepki gösterdi.

'SENİ BİZ BAŞKAN YAPTIK'

Sosyal medyada yer alan görüntülerde Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın sözlerine tepki gösteren kadınlardan biri, "Biz burada şov yapmıyoruz. Basın kendisi geldi. Bize çamurlu yollarımızı yapacağınıza dair söz verdiniz. Biz AKP'ye verdik, sizi biz Başkan yaptık. Cumhurbaşkanımıza işte böyle böyle kaybettirdiniz. Suç sizde değil oy verdiğimiz için bizde" diyerek tepki gösterdi.

'OY İSTERKEN BÖYLE KONUŞMUYORDUN'

Kadınlar AKP'li başkana "Niye böyle tavırlısınız. İnsan bir hoş geldiniz, bacılarım nasılsınız der. Biz öyle mi davrandık oy isterken böyle konuşmuyordun" diyerek tepki gösterdi. Tartışmanın ardından Ali Kılıç makamına döndü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar