AKP'li üst düzey yöneticiden Kaftancıoğlu itirafı: Karar siyasi, Ak Parti dahil herkesi vurur

AKP'li üst düzey yöneticiden Kaftancıoğlu itirafı: Karar siyasi, Ak Parti dahil herkesi vurur
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Mayıs 2022 13:43
A+ A-
AKP’li yetkili, ‘10-15 sene önceki paylaşıma bakılacak olursa sadece Kaftancıoğlu değil, çok sayıda kişinin paylaşımlarının dava konusu olması gerekir. AK Parti dahil herkesi vurur' dedi.

Halk TV'de Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programında Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası konuşuldu. Gazeteci İsmail Saymaz, üst düzey bir AKP'li yönetici ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı. Saymaz, AKP’li yetkilinin "Bu tamamen siyasi karar. Doğru değil. Bu davaların siyasi yönü var. Siyaseten arkeolojik kazı yapacak olursak bunun nerede duracağı, nasıl olacağı belli olmaz. Bu hoş bir şey değil. Siyaseten intikam duygusunu ve kutuplaşmayı daha da derinleştirir" ifadelerini kullandığını belirtti.

‘BU TAMAMEN SİYASİ KARAR’

Saymaz, Kaftancıoğlu kararı ile ilgili üst düzey bir AKP'li yönetici ile yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı:

"Yargıtay öyle ayarlamış ki terör suçlarından kurtarıyor ancak cumhurbaşkanıyla ilgili geri adım atamıyor. Ama orada da yedi ay düşürüyor. Ortaya karışık bir denge yapmış. Hukuk böyle olmaz. Eğer suçluysa suçlu, değilse değildir. İçeride yatırmayacak ama bak mahkum ettim diyecekler. Adamlar siyaset yapmış. Bu tamamen siyasi karar. Doğru değil. Bu davaların siyasi yönü var. Siyaseten arkeolojik kazı yapacak olursak bunun nerede duracağı, nasıl olacağı belli olmaz. Bu hoş bir şey değil. Siyaseten intikam duygusunu ve kutuplaşmayı daha da derinleştirir. Dün Hilal Kaplan'ı millet yazmış, orada açık açık söylüyor, "Devlet seri katildir" diyor. O zaman adam, "10 sene önce bakın bunlar vardı" diyor haklı olarak. O da hoş değil.

‘HAKLILIĞINIZI, MEŞRUİYET ZEMİNİNİZİ KAYBEDERSİNİZ’

İleride devran dönerse adam kalkar tersinden aynı hesabı senin üzerinden görür. Birisi böyle yaptığında senin hukuken savunacağın bir şey olmaz. "Zamanında siz de yaptınız ve savundunuz" derler. Haklılığınızı, meşruiyet zemininizi kaybedersiniz.

‘AK PARTİ DAHİL HERKESİ VURUR. İÇİNDEN ÇIKILMAZ’

10-15 sene önceki paylaşıma bakılacak olursa sadece Kaftancıoğlu değil, çok sayıda kişinin paylaşımlarının dava konusu olması gerekir. AK Parti dahil herkesi vurur. İçinden çıkılmaz. Tuhaf bir hal alır. Kararın açıklandığı tarih de enteresan. İmamoğlu ile ilgili mevzuların pik yaptığı bir dönemde bu olunca CHP kendi içinde toparlandı, kenetlendi."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar