AKP Sözcüsü Çelik'ten, Cihan Kolivar'a tepki: Nefret söylemi, ekmeği aşağılıyor

AKP Sözcüsü Çelik'ten, Cihan Kolivar'a tepki: Nefret söylemi, ekmeği aşağılıyor
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın, "ekmek" ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Çelik, “Nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir" dedi.

Artı Gerçek - AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra husumet siyasetinin elamanı olduğunu belli eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir." ifadesini kullandı.

CİHAN KOLİVAR NE DEMİŞTİ?

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ekmeği temel gıda maddesi saymıyorum. Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” demişti.

Kolivar ayrıca, “Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başına yöneticiler duruyor” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar