Bakan Kirişci'den 'ekmek zammı' açıklaması

Bakan Kirişci'den 'ekmek zammı' açıklaması
Yayınlanma:
A+ A-
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ekmek zammı ile ilgili olarak "7 bin 450 liradan buğdayı üreticiden aldık. Şimdi onlara 4 bin 500 liradan veriyoruz. Biz görevimizi bakanlık olarak yapmış oluyoruz" dedi.

Artı Gerçek - Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, son dönemde gündemde yer alan ekmek zammı ile ilgili olarak "Biz zaten biliyorsunuz 7 bin 450 liradan buğdayı üreticiden aldık. Şimdi onlara 4 bin 500 liradan veriyoruz. Yani 2 bin 950 lira biz ekmek yapan fırıncının kullanacağı unu TMO olarak sübvanse ediyoruz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kabine toplantısının ardından gazetecilerin gündeme yönelik sorularını cevapladı.

Kuraklıkla ilgili bir tehdit olmadığını savunan Bakan Kirişci, “Su rezervlerimiz konusunda bir sıkıntımız yok. Çiftçimizin ekim işlemleri bitti. Toprağın hazırlanması konusunda bir sorun yok. Ekinler ekildi” açıklamasında bulundu.

EKMEK ZAMMI AÇIKLAMASI

Bakan Kirişci, son dönemde gündemde olan ekmek zammı ile ilgili soruya ise şöyle cevap verdi:

“Biz zaten biliyorsunuz 7 bin 450 liradan buğdayı üreticiden aldık. Şimdi onlara 4 bin 500 liradan veriyoruz. Yani 2 bin 950 lira biz ekmek yapan fırıncının kullanacağı unu TMO olarak sübvanse ediyoruz. 2 bin 950 lira ton başına. Dolayısıyla bizim üreticilere ödediğimiz paranın 2 bin 950 lira altında bir fiyatla bunu un sanayicisine verip, 'sen de un yap, bundan bunu da fırınlara ver' dediğimizde biz görevimizi bakanlık olarak yapmış oluyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar