AKP’de personel alımı kavgası: Karakolluk oldular

AKP’de personel alımı kavgası: Karakolluk oldular
Keban Barajı'nda güvenlik görevlisi alımı nedeniyle AKP’liler arasında kavga çıktı. AKP Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak ile AKP Keban İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turan’ın babası Yunus Turan karakolluk oldu.

Evren DEMİRDAŞ


ELAZIĞ - Elazığ’ın Keban ilçesinde Keban Barajı EÜAŞ yedi güvenlik görevlisi alımı için ilan açtı. AKP Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak yedi kişilik bir liste hazırlayarak AKP Elazığ İl Başkanlığına gönderdi. AKP Keban İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turan’ın babası Yunus Turan bu duruma tepki gösterdi. Yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. AKP Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak ve AKP Keban İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turan’ın babası Yunus Turan karakolluk oldu. Ancak AKP’li yöneticilerin araya girmesiyle taraflar şikayetlerinden vazgeçti.

11111111.jpg AKP Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak

'AKP DEDİĞİNİZ ZAMAN AKLA RANT GELİYOR'

Artı Gerçek’e konuşan Yunus Turan, "Siyasette herkes bir şeyler için bir yerde, herkes menfaat kovalıyor. Oğlum partinin ikinci adamı sayılır. Gençlik kollarını pasifize edersen onun kontenjanına hak saymazsan bir yerde sorun olacak. İşçi alımlarında haksızlık oldu ve partiyle alakası olmayan, emeği olmayan kişilerin isimleri yazıldı. Bu haksızlıklardan dolayı seçimi de kaybettiler. İşçi alımlarında yapılan haksızlığı görüşmek İlçe Başkanıyla görüşmeye gittim. Orada yaşadığımız gerginlik sonrasında Keban İlçe Emniyet Müdürlüğüne gittik. Birbirimizden şikayetçi olduk sonrasında partidekilerin araya girmesi sonrasında karşılıklı olarak şikayetimizi geri çektik. Yedi güvenlik görevlisi iki düz işçi alımı yapıldı. 70 kişi umutla beklerken bir kişinin liste yapıp o isimleri işe alması adaletsizliktir. Ama maalesef günümüzde AK Parti dediğiniz zaman rant akla geliyor" diye konuştu.

sansur.png AKP Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak'ın hazırladığı yedi kişilik liste

‘SULHA BAĞLANMIŞ, HELALLEŞİLMİŞTİR'

AKP Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak yaptığı yazılı açıklamada kavgayı doğruladı ve şu ifadeleri kullandı:

"İlçe Gençlik Kolları Başkanımız ile yaşamış olduğumuz tatsız hadise, bazı çevrelerin kasıtlı olarak yanlış bilgi taşıması sonucu cereyan etmiş, gerek teşkilat terbiyesi gerekse abi kardeş hukukunun gerektirdiği şekilde sulha bağlanmış, helalleşilmiştir. AK Parti teşkilatlarına yakışan birlik ve beraberliktir. İlçe teşkilatımızın resmi iletişim aracı olan grubumuzdaki yazışmaları dışarıya servis eden, mahremiyet ve emanet hukukuna zeval getiren teşkilat mensubumuzu kınıyor ve tüzüğümüzün gerektirdiği süreci uyguluyoruz. Kamu kurumlarının personel alımı ile ilgili uyguladıkları prosedür hakkında bilgi almak isteyen her vatandaşımız taleplerini ilgili kuruma yöneltme hakkına sahiptirler. İl Başkanının işe alımlarda irade kullanmasına asla tanık olmadık. Görev sürem boyunca İl Başkanımız Sn. Şerafettin Yıldırım’ın ilçemizdeki bir personel alımı sürecinde isim belirleyici bir irade kullandığına asla tanık olmadığımızı ifade ediyor, partimizi ve teşkilatlarımızı yıpratmaya yönelik bu girişimleri üzüntüyle takip ediyoruz."

Öne Çıkanlar