AKP'den DEM Parti'ye geçmişti: 14 bin nüfuslu Karakoçan'da borç 88 milyon TL

AKP'den DEM Parti'ye geçmişti: 14 bin nüfuslu Karakoçan'da borç 88 milyon TL
Elazığ’ın Karakoçan ilçesi 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den DEM Parti’ye geçti. Artı Gerçek'e konuşan Karakoçan Belediye Eşbaşkanı Songül Düzgün, ilçede herhangi bir çalışma yapılmamasına rağmen belediyenin 88 milyon TL borcu olduğunu açıkladı.

Evren DEMİRDAŞ


ELAZIĞ - Elazığ'ın 14 bin 625 merkez nüfuslu Karakoçan ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerinde yüzde 36.82 oy alan DEM Partili Songül Düzgün ve Cafer Oğur seçimi kazandı. Beş yıl aradan sonra Karakoçan Belediyesini yeniden kazanan DEM Partili Düzgün ve Oğur, AKP’li Ayhan Akbaba döneminde 88 milyon TL borç devraldı.

'HİÇBİR ÇALIŞMA VE PROJE YAPILMAMIŞ'

Artı Gerçek'e konuşan Karakoçan Belediye Eşbaşkanı Songül Düzgün, "Belediyenin 88 milyon borcu var. Son süreçte belediye asfalt çalışması için özel bir bankadan 18 milyon TL kredi çekmiş, 18 milyon TL ise faiz ödüyor ancak yapılan yolda da çok fazla bir şey yok. Kasamızda ise 400 bin TL civarında para var ama bu da emanet para. İlçede hiçbir hizmet yapılmadan var olan bir borç olduğu için büyük bir borç. Bu 88 milyon TL borca karşı herhangi ilçede bir proje ve çalışma yapılmamış" dedi.

songul.jpg Karakoçan Belediye Eşbaşkanı Songül Düzgün

'BORCA RAĞMEN HALKA HİZMET EDECEĞİZ'

Belediyenin borcuna rağmen halka hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Düzgün, "Kardeş belediyecilikle ilgili çalışmamız var. Karakoçan’ın zengin iş insanları çok fazladır. Bu kişilerle de istişare halindeyiz. Bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Personelle ilgili bir düzenleme yaptık. Bizim yönetimimizde mevcut personel işini yapmadığı takdirde işine son vereceğiz. Bununla ilgili bir kural, disipline yönelik çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar doğrultusunda ilerlenirse bir sorun olmayacak. Ama karşı gelip yine bankamatik personeli olarak devam etmek isteyen kişilerle zaten yollarımızı net bir şekilde ayırırız" diye konuştu.

Öne Çıkanlar