AKP'li belediye sadece AKP ilçe başkanının ablasına hizmet götürdü: 'Olay siyasi olarak çarpıtılıyor'

AKP'li belediye sadece AKP ilçe başkanının ablasına hizmet götürdü: 'Olay siyasi olarak çarpıtılıyor'
Yayınlanma:
A+ A-
AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi, yollarının yapılmasını isteyen Ayrılık Mahallesi'ne iş makinesi gönderdi ve sadece AKP Gülyalı İlçe Başkanı Sipahi’nin ablasının evinin önündeki yolu yaptı. Artı Gerçek'e konuşan Sipahi: Olay siyasi olarak çarpıtılıyor.

Soner ÖZDEMİR


ORDU - Ordu’nun Gülyalı ilçesine bağlı Ayrılık mahallesi sakinleri, yollarının yapılması için CİMER'e ve AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Geçtiğimiz salı günü belediyeye ait iş makineleri köye gitti ancak sadece AKP Gülyalı İlçe Başkanı Abdullah Sipahi’nin ablasının evinin önündeki yolu yaptı. İş makineleri daha sonra mahalleden ayrıldı.

'YOLLARIN YAPILMASINI DEFALARCA TALEP ETTİK'

Büyük şaşkınlık yaşayan mahalle sakinleri yaşananlara tepki gösterdi. Artı Gerçek'e konuşan Akın Şengül, "Mahalle yolumuzda sorun olan bölgelerin onarılması için Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden defalarca talebimiz oldu. Bu konuda dilekçe yazdık. Belediye salı günü mahallemize iş makinesi gönderdiğinde talebimize dönüş olduğunu düşündük ama belediye araçları AK Parti Gülyalı İlçe Başkanı Abdullah Sipahi'nin yakınlarının evine giden bahçe ve mezar yolunda çalışma yaptı. Sonra araçları geri çektiler. Biz neden yapıldı demiyoruz. Biz sadece mahallenin ana yolundaki sorun dururken buraya öncelik verilmesine tepki gösteriyoruz" diye konuştu.

AKP İLÇE BAŞKANI SİPAHİ: 'OLAY SİYASİ OLARAK ÇARPITILIYOR'

Artı Gerçek'e konuşan AKP Gülyalı İlçe Başkanı Abdullah Sipahi ise "Allah izin verirse Gülyalı İlçe Belediye Başkanı adayıyım. Benim hakkımda bir şey bulamadıkları için bu konuyu çarpıtmışlar. Dört buçuk yıldır burada mezar yolunun yapılmasını takip ediyorduk. Olay siyasi olarak çarpıtıldı. Ablam ayaklarından sorun yaşıyor ve kanser tedavisi görüyor. Onun bir dileğini, talebini belediye yerine getirmiş. Tek handikabı benim ablam olması. Bu hayır işidir. Ben yıllardır bu ilçede vatandaşlarımızın talebini belediyeye ileterek yapılması için aracı oluyorum. Ama bu olay farklı yere çekiliyor" dedi.

Öne Çıkanlar