AKP’li Elazığ Belediyesi yolları yapmadı: Kamyonetin önünü kesen muhtarın protestosu sonuç verdi

AKP’li Elazığ Belediyesi’nin yol yapım ihalesini alan Önder Mühendislik isimli taşeron firma merkeze bağlı Sugözü Mahallesinin asfaltlamasını yapmadı. Sugözü Mahallesi Muhtarı Seda Gündoğan, firma kamyonetinin önünde oturarak belediyeyi protesto etti.

Evren DEMİRDAŞ


ELAZIĞ - Seçildiğinde tüm mahallelere eşit hizmet götüreceğini ileri süren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ilk görev haftasında protestoyla karşılandı. Sugözü Mahallesi muhtarı Seda Gündoğan, belediyenin yol yapımı ihalesini alan Önder Mühendislik isimli taşeron firmanın mahallenin asfaltını yapmamasına tepki göstererek firmaya ait kamyonetin önüne keserek gitmesini engelledi.

'2 SENEDİR BU MAHALLE HİZMET GÖRMEDİ'

Firma çalışanlarını yollarının yapılması için ikazlarda bulunan Sugözü Mahallesi muhtarı Seda Gündoğan, çareyi kamyonetin önünü kesmekte buldu. Kamyonetin gitmesini engellemek için önünde oturan Gündoğan, şunları söyledi:

“Biz seçilmiş insanlarız herkes görevini yapacak yetkilisi de buraya gelecek ekibi çekecekmiş ekibi de bırakmıyorum. Gelsin ekibini alabiliyorsa alsın buraya asfalt dökülünceye kadar da buradan kalkmayacağım. Siz burayı böyle bırakıp gidemezsiniz müdürün ‘ekibi çekerim’ diyor. Bu ne demek ya? Herkes işini düzgün, dürüst yapacak. Adamlar sanki babalarının hayrına iş yapıyor buradaki kimse babasının hayrına iş yapmıyor herkes işini dürüst yapacak. Bende seçilmişim belediye de seçilmiş buranın müdürü nerede? Yapacağınız 100 metre yol 100 metre yol yapamıyor muyuz biz? 2 senedir bu mahalle hizmet görmedi gelin şu mahallenin yollarına bakın bir yeri yapıp bir yeri yapmamak ne demek? Biz insanız bu mahalledekiler insan."

'MUHTARIN SÖYLEDİĞİ YERLER YAPILIYOR'

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Murat Turgut ise, bayram öncesinde mahalle muhtarıyla görüştüğünü, yolları asfalt çalışmalarını yapacaklarını söylediğini aktardı. Turgut, bugün yolların yama için giden firmanın diğer yolların yapılması için engel olduğunu, durumun kendine iletilmesi sonrasında muhtarın söylediği yerin yapıldığını bugün ve yarın çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Öne Çıkanlar