AKP'li Metiner, Adıyaman Valisi'ne sahip çıktı: Ne var yani, tebessüm etmesin mi? Ağlasın mı hüngür hüngür?

Yayınlanma:
A+ A-
Kendsini protesto eden depremzedelere gülümseyen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'a, Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner sahip çıktı. “Vatandaşa tebessüm edebilir” diyen Metiner, “Ağlasın mı hüngür hüngür?” diye sordu.

Artı Gerçek - Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, depremin vurduğu kentlerden olan Adıyaman'da kendisini protesto eden vatandaşlara gülümsediği için tepki çeken Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ı savundu. Metiner, “Ne var yani, tebessüm etmesin mi? Umut aşılanmasın mı? Ağlasın mı hüngür hüngür?" diye konuştu.

Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, Adıyaman’da da yıkıma yol açtı.

Yakınları enkaz altında kalan vatandaşlar, Adıyaman Valiliği’ne gitti ve çalışmaların ve yardımların yetersiz olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, “Adıyaman sahipsiz”, “Yardımlar nerede?” diye slogan atan depremzedelere gülerek karşılık verdi.

Eski AKP Adıyaman ve İstanbul Milletvekili Metiner, söz konusu görüntüyle ilgili Tele1'den Egehan Erkün’e konuştu.

'TERTEMİZ, PIRIL PIRIL HALKIYLA AĞLAYAN BİR VALİ'

Metiner şunları söyledi:

"Vali çok tertemiz, pırıl pırıl halkıyla ağlayan bir vali. Ben sabah görüştüm, nasıl ağladığını biliyorum. Yüreğim paramparça.

Vatandaş haklıdır ama hava muhalefeti var uçaklar inemiyor. Ulaşım tıkanmış, otoyollar tıkalı. Ben gittim gördüm. Otobanlar kapalı, göçük. Köprüler yıkılmış. Eski yollardan bir gidin bakın. 8 saat insanlar yollarda. Ambulanslar yaralıları taşıyamıyor yollardaki yoğunluktan dolayı. Kurtarma ekipleri ulaşmazsa gariban vali ne yapsın?"

'AĞLASIN MI HÜNGÜR HÜNGÜR?'

“Gülmesi normal öyle mi söylüyorsunuz” sorusuna ise Metiner, “Yok ağlaması normal. Biz ağlıyoruz, bu sefer niye ağlıyorsunuz diyorsunuz. Vatandaşa tebessüm edebilir. Ne var yani, tebessüm etmesin mi? Umut aşılanmasın mı? Ağlasın mı hüngür hüngür? Bir gelin, gidin görün sahayı" yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU?

Maraş merkezli iki büyük depremin yıkıma açtığı 10 ilden biri olan Adıyaman'da vatandaşlar dün “Yardımlar nerede?” diyerek Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ı protesto etti.

Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar, yardım gelmediği için valilik binasında toplandı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre; Vali için polislerin geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Vali Çuhadar ise bariyer arkasından protestoyu izledi.

Depremzedeler “Adıyaman sahipsiz” şeklinde slogan attı.

Vali Çuhadar ise önce sessiz kaldı, tepkiler artması üzerine gülmeye başladı. Bunun üzerine vatandaşların tepkisi daha da arttı. Kalabalık içerisinde bulunan bir kadının "Neye gülüyorsun sen ya neye gülüyorsun!" diye bağırdığı duyuldu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar