Akşener'den 'EYT' yorumu: İktidar sözünden dönmenin yollarını arıyor

Akşener'den 'EYT' yorumu: İktidar sözünden dönmenin yollarını arıyor
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Lideri Akşener, AKP kanadından EYT için yeni bir tarih gelmesi üzerine "EYT'li kardeşlerimizin kazanılmış haklarını yıllardır gasp eden iktidar, yine sözünden dönmenin yollarını arıyor" dedi.

Artı Gerçek- AKP kaynaklarından gelen "EYT düzenlemesiyle ilgili takvim ocak ayında başlayacak" bilgisinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konu hakkında hükümeti eleştiren bir açıklama yaptı.

Akşener, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"EYT'li kardeşlerimizin kazanılmış haklarını yıllardır gasp eden iktidar, yine sözünden dönmenin yollarını arıyor...Ya şimdiden sözünüzü tutun; Ya da İYİ Parti iktidarında EYT sorununun tarihin tozlu raflarına nasıl kaldırılacağını izleyin."

YIL BİTMEDEN YASALAŞTIRILMASI BEKLENİYORDU

EYT yasa teklifinin yıl bitmeden TBMM Plan Bütçe Komisyonu ve Genel Kurul’da hızla görüşülerek yasalaştırılması bekleniyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamaları da bu yöndeydi. Bilgin, 8 Aralık'ta TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, EYT'yi ocak ayından önce Meclis'e getirmeye çalıştıklarını belirterek, "En kapsamlı düzenlemeyi yapacağız" demişti.

Öte yandan bugün, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin bir gazeteciden gelen soru üzerine gülerek "EYT mi? EYT NE?" diyip soruya yanıt vermemesi sosyal medyada birçok tepki aldı.

EYT düzenlemesinden 8 Eylül 1999'dan önce sigortalı olup emeklilik için gerekli çalışma yıl ve prim gün sayısını dolduranlar faydalanacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar