Anavatan Parti binasını yaktı: Başkandan 18 bin lira alacağı olduğunu iddia etti

Anavatan Parti binasını yaktı: Başkandan 18 bin lira alacağı olduğunu iddia etti
Anavatan Partisi Adana İl Başkanlığı içerisindeki eşyaları ateşe veren üç kişi gözaltına alındı. İl başkanının kendisine borcu olduğunu söyleyen şüpheli ve iki arkadaşı serbest bırakıldı. İl başkanı ise bir gence işkence yaptığı iddiasıyla tutuklu.

Artı Gerçek-Adana'da Ali Y., Burak E. ve Muharrem Y. Anavatan Partisi (ANAP) Adana İl Başkanlığı binasını kundakladı. Polis, üç şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. İfadesinde, “Çocukluk arkadaşımı burada uyuşturucuya alıştırdılar. İl başkanının bana 18 bin lira borcu vardı. Bunları konuşmak için binaya geldim. Ben kundaklamadım” diyen Ali Y. ile diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

27 Kasım günü Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda Anavatan Partisi İl Başkanlığı binasına gelen üç şüpheli, içerideki eşyaları çakmakla ateşe verdi. Alevler kısa sürede tüm binayı sararken, şüpheliler ise kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle alevler söndürülürken, binada büyük zarar oluştu.

Parti binasında ve bir ofiste alıkoydukları gence işkence yaptıkları suçuyla 4 aralıktan beri tutuklu bulunan Anavatan Partisi İl Başkanı Mehmet Üveyik'in şikayeti üzerine Gasp Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı.

Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin farklı suçlardan çok sayıda kaydı bulunan Ali Y., Burak E. ve Muharrem Y. olduğunu tespit etti. Şüpheliler, adreslerine yapılan baskınlarla yakalanıp, gözaltına alındı.

Emniyete götürülen şüphelilerden Ali Y. ifadesinde, “Çocukluk arkadaşımı burada uyuşturucuya alıştırdılar. Ayrıca Mehmet Üveyik’in bana 18 bin lira borcu vardı. Bunları konuşmak için binaya geldim. İçeride kimseyi bulamayınca, ayrıldım. Binayı ben kundaklamadım” dedi. Diğer şüpheliler ise Ali Y. ile birlikte olduklarını ancak binayı kundaklamadıklarını öne sürdü.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.(DHA)

Öne Çıkanlar