Ankara'da kum fırtınası, ilçe karanlığa büründü: 6 yaralı

Ankara'da kum fırtınası, ilçe karanlığa büründü: 6 yaralı
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Eylül 2020 20:54
A+ A-
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair yurttaşları uyardı.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde meydana gelen toz fırtınası, ilçeyi karanlığa bürüdü. Olayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yıldızkaya, "Ben 50 yıldır böyle bir şey görmedim" diyerek vatandaşları evde kalmaları konusunda uyardı.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde toz fırtınası meydana geldi. Fırtına nedeniyle gökyüzü karanlığa büründü. Polatlı’nın bazı yerlerinde elektrik ve telefon hatları kesildi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, "50 yıldır böyle bir şey görmedim" diyerek bölge halkına evde kalmaları konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, gelecek iki saatlik periyotta Ankara'nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Yağışların yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

 

ANKARA VALİSİ: 6 VATANDAŞIMIZ HAFİF YARALI

Ankara Valisi Vasip Şahin, fırtınaya ilişkin, "Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmıştır" açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler