Ankara'da sünger fabrikasında yangın: İki kişi öldü

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Eylül 2023 17:36
A+ A-
Ankara'daki Gersan Sanayi Sitesi'nde yangın çıktı. İlk belirlemelere göre dört kişi dumandan etkilendi. Fabrikada muhasebe müdürü olarak çalışan Müge Çetin ile Irak uyruklu işçi Safire Acem öldü.

Artı Gerçek - GER-SAN Sanayi Sitesi Tahsin Karaman Caddesi'nde bulunan iki katlı sünger fabrikasına, saat 11.00 sıralarında yangın çıktı. Yangında muhasebe müdürü olarak çalışan Müge Çetin ile Irak uyruklu işçi Safire Acem vefat etti.

1y.jpg

Alevler, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangın, fabrika önünde park halindeki minibüse de sıçradı.

Yükselen dumanlar, şehrin pek çok yerinden görülürken, ilk belirlemelere göre dört kişi dumandan etkilendi.

untitled-2.jpg

Olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık, polis, elektrik ve doğal gaz idaresi ekibi sevk edildi. Dumandan etkilenenlere sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Fabrikada çalışanların yakınları da olay yerine geldi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, yakınlarını görmek için alana girmeye çalışanlara engel oldu.

İKİ KİŞİ ÖLDÜ

Sünger fabrikasındaki yangında iki kişi öldü. Fabrikada muhasebe müdürü olarak çalışan Müge Çetin ile Irak uyruklu işçi Safire Acem öldü. Ölenlerin cesetleri, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu dışarı çıkarılıp, otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna kaldırıldı.

Yangın, ekiplerin yaklaşık 2,5 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı, bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.

Bölgedeki bazı iş yerlerinde hasar oluştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, olay yerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.(DHA/AA)

Öne Çıkanlar