Ankara'daki bağımsız aday savcılığa başvurdu: İsmim küçük harfle yazıldı, dış güçler beni ele geçirmeye çalıştı

Ankara'daki bağımsız aday savcılığa başvurdu: İsmim küçük harfle yazıldı, dış güçler beni ele geçirmeye çalıştı
Ankara’da bağımsız aday olan Lokman Cengiz, 224 oy alınca ‘pusulada ismi küçük harfle yazıldığı için kaybettiği’ iddiasıyla YSK’ye itiraz etti. Suç duyurusunda da bulunan Cengiz, “Amerikan dış güçleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldım" dedi.

Artı Gerçek - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Lokman Cengiz, seçimlerde 224 oy alınca ‘oy pusulasında ismi küçük harfle yazıldığı için oy kaybettiği’ iddiasıyla Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz başvurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunan Cengiz, dilekçesinde; “Ülkemi Amerika’ya karşı korudum ve savundum. Amerikan dış güçleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldım. Bu sebeple de yapılan seçimlerde usulsüzlük bulunmaktadır, belediye başkanlığı benim hakkımdır” dedi.

dilekce.jpg

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Lokman Cengiz de 224 oy aldı. Aldığı sonucu beğenmeyen Cengiz, ‘oy pusulasında isminin küçük harflerle yazıldığı için oy kaybettiği’ iddiasıyla YSK’ye itirazda bulundu.

Cengiz, seçimde aldığı sonuçlarda ‘dış güçlerin’ etkisi olduğunu da öne sürdü. Cengiz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulundu. Cengiz dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Oy oranım yüksek olmasına rağmen pusulada ismim çok küçük bir şekilde yazılarak oy almam engellenmiştir. Karşıma Mansur Yavaş’ın çıkması adil değildir. Ülkem için sonuna kadar mücadele ettim. Ülkemi Amerika’ya karşı korudum ve savundum. Amerikan dış güçleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldım. Bu sebeple de yapılan seçimlerde usulsüzlük bulunmaktadır, belediye başkanlığı benim hakkımdır.” (ANKA)

Öne Çıkanlar