Antalya'da Litvanyalı dağcı, uçurumdan düşüp öldü

Antalya'da Litvanyalı dağcı, uçurumdan düşüp öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Geyik Dağı'na tırmanan 25 kişilik gruptan 23 yaşındaki Litvanyalı Oscar Leha uçurumdan düşerek, öldü. Yaşananlarla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Artı Gerçek - Taşeli Platosu'nun en yüksek dağlarından olan Antalya, Konya ve Karaman arasında kalan 2877 rakımlı Geyik Dağı'nda Gündoğmuş sınırını keşfetmek üzere dün sabah saatlerinde yola çıkan Litvanyalı 25 dağcı, rehber eşliğinde ilerlerken, Oscar Leha henüz bilinmeyen nedenle uçurumdan düştü.

Durumu fark eden gruptakiler, bölgede telefon çekmediği için yerleşim yerine doğru rotasını değiştirdi. Yerleşim noktasına ulaşıldığında 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunuldu. Jandarma, sağlık ekipleri ve AKUT Alanya Birimi bölgeye sevk edildi.

Gündoğmuş İlçe Jandarma Komutanlığı ve AKUT ekipleri, Oscar Leha'nın bulunduğu bölgeye ulaştı. Yapılan incelemede öldüğü belirlenen Oscar Leha'nın cesedi, ekipler tarafından alandan alınıp kurtarma helikopteriyle tahliye edildi.

Grubun diğer üyeleri ise jandarma tarafından güvenli alana ulaştırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.(DHA)

Öne Çıkanlar