Suriyeli mülteciler bıçaklandı, vali 'bir grup Türk çocuk' dedi

Suriyeli mülteciler bıçaklandı, vali 'bir grup Türk çocuk' dedi
Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Mart 2020 20:17
A+ A-
Maraş'ta yaşanan saldırıların ardından Antep'te iki Suriyeli mülteci bıçaklandı.

Dün ve bu sabah saatlerinde Maraş merkez ve Elbistan ilçesinde yaşanan Suriyeli mültecilere yönelik saldırıların ardından Suriyeli iki mülteciye yönelik bıçaklı saldırı yaşandı.

Olayla ilgili 12 kişi gözaltına alınırken, sosyal medyada 34 askerin ölümü ile ilgili 'olumsuz paylaşım' yaptığı gerekçesiyle dört kişi gözaltına alındı.

Bir Suriyeli mültecinin bıçakla yaralandığı, Üçoklar Mahallesi’nde meydana gelen olayda Suriyelilerin araçlarına da zarar verildi.

Diğer yandan sosyal medya aracılığı ile ‘provokatif eylemlerde bulundukları’ iddiasıyla 32 kişi hakkında "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurum ve organlarını aşağılamak sureti ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı, 6 kişi gözaltına alındı, 26 kişi ise aranıyor.

Olaya ilişkin açıklama yağan Vali Davut Gül ise saldırıyı düzenleyenler hakkında çocuk nitelemesi yaparak, "Dün, 13, 15, 17 yaşlarındaki bir grup Türk çocuk, 2 Suriyeliyi bıçakladı, dükkanlarına taş atıldı. Bu şehrin asayişini muhafaza edebilmemiz için sağduyulu olmamız lazım. İdlib'de mücadelemiz başka, Suriyelinin burada olması başka" dedi. 

Valilik ilde eylem ve etkinlikleri yasaklaşmıştı.

(HABER MERKEZİ)

 

 

İlgili Haberler