Arif gerçek çıktı

Arif gerçek çıktı
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 03:07
A+ A-
Twitter'da paylaşım rekoru kıran, AKP'lilerin 'gerçekse vay halimize' dediği olayın altından bakın ne çıktı.

ARTI GERÇEK- Sosyal paylaşım sitesi twitter'da iki gündür paylaşım rekoru kıran bir hikaye dolaşıyor:

"Adıyaman Üniversitesi Fetö soruşturma komisyonu başkanı sanığa soruyor:

- Cemaat toplantılarına gitmişsin. Doğru mu?
- Evet gittim.

- Nasıl gittin?
-Arif götürdü.

-Arif kim?
-Yanınızda oturuyor.

Soruşturma şöyle devam ediyor:

-Arif bu adamı toplantılara sen mi götürdün?
-Başkanım, birlikte götürmüştük ya..."

Kimi AKP'lilerin 'gerçekse vay halimize' dediği bu hikaye şaka gibi algılandı. Evet, çok absürd hikayelerin yaşandığı günlerdeyiz ama bu kadarı da olmaz denilmiş olmalı ki kimse ciddiye almadı. Okuyup, gülünüp geçildi. 

Ta ki Adıyaman Üniversitesi bir açıklama yapana kadar. Dünden beri Adıyaman Üniversitesi'nin internet sayfasını açanlar önce bir duyuruyla karşılaşıyor. Bu hikayeyi doğrulayan ama 'Arif'i ve komisyon başkanını savunan bir duyuru. Ne hikmetse ne Arif'in soyadı veriliyor ne de komisyon başkanının. Kimseyi hedef göstermeyelim ama söz konusu üniversitede bir Arif olduğunu da belirtelim. 

Buyrun, bu hikaye kadar absürd açıklamayı da okuyalım:

"SAYGIDEĞER KAMUOYUNA

Bazı sosyal paylaşım sitelerinde, Adıyaman Üniversitesi’nde yürütülen FETÖ soruşturmasında yer alan bir personelin sohbetlere katıldığı yönünde paylaşımlar hakkında kamuoyunun doğru bilgi almasının gerektiği görülerek aşağıdaki bilgilerin paylaşılması ihtiyacı duyulmuştur.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra üniversitemizde FETÖ soruşturmaları ile ilgili toplam 4 komisyon kurulmuştur. Bunlardan biri idari personel ve diğer üçü ise akademik personelin soruşturması ile ilgilidir. İdari personelin soruşturmasında bir şüpheli ifade verirken, kendisinin gittiği sohbete - bu idari personel soruşturma heyetinde kayıt tutma maksatlı raportör olarak bulunan - Arif Beyin de gittiğinden bahsetmiştir. Akabinde raportör olarak bulunan bu kişinin de sorgusu yapılmış ve bu sohbete katılımının 2013 tarihinden önce olduğu ve 17-25 Aralık tarihinden çok önce bunlarla şiddetle karşı karşıya geldiği tespit edilmiştir. Arif Bey, görüş olarak FETÖ nün haz etmediği, ülkesini ve milletini seven bir kişidir.
Sosyal medyada dolaşan FETÖ ile mücadelenin başlangıcını oluşturan soruşturmalara güveni sarsmaya ve mücadeleyi sulandırmaya çalışan bu yayında yanlış ve yalan olan net durumlar şunlardır:

Raportör, 2012 yılında bu sohbet toplantısına bilindik ısrarlar üzerine bir iki kere katılmıştır. Hiçbir zaman bu toplantılara insan taşıyan durumunda olmamıştır. Taşıyan durumundaki kişi ise kamu görevinden ihraç edilmiştir.

Komisyon başkanı olan akademisyen ise FETÖ karşıtı olup, bu sohbetlerin olduğu zamanda henüz Adıyaman Üniversitesi’nde değildi. Sohbetlerle uzaktan yakından bir alakası yoktur.

Söz konusu FETÖ soruşturma komisyonu, personel hakkında etkin ve sağlıklı bir soruşturma yapmış olup, tespit edilen personelin Üniversitemizden ihracı için YÖK’e bilgi sağlamıştır.
Kişinin birkaç kere sohbete gitmiş olmasıyla fetöcü olduğunu söylemek, mahkemelerde yapılan alaycı savunmalara bir destek oluşturma amaçlı olarak, katmerli yalanlarla masa başında üretilmiştir.

Adıyaman Üniversitesinde FETÖ ile yürütülen mücadelede asla bir zafiyet içinde olunması mümkün değildir.

Üniversitemiz 2012 yılı ortasından beri bu hain örgüt ile mücadele etmektedir. Bu sebeple, yıllardır bilerek ya da bilmeyerek bu hain örgütün aleti olan bir iki yerel basın/medya, soruşturmalar başlar başlamaz tezvirat ile soruşturmaları sulandırmaya ve akamete uğratmaya çabalamışlardır. Bu meyanda yapılan haberlerle ilgili olarak, Üniversitemizin fetö ile mücadelesini sekteye uğratmak amaçlı olduğu her defasında Adli makamlara beyan edilmiş ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Mahkemeler önünde olan bu konuların yalanlarla abartılarak sulandırılmasına rağmen, bu hain örgüt mensupları hak ettikleri cezaları bulacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü"

Bütün bunlardan sonra söylenecek tek söz kalıyor; 'Arif olan anlar'.
 

Öne Çıkanlar