Armutlu Kaymakamı evinde vurulmuş halde bulundu

Armutlu Kaymakamı evinde vurulmuş halde bulundu
Armutlu Kaymakamı Alparslan Kılıç evinde beylik tabancasıyla vurulmuş halde bulundu. Kılıç'ın hayati durumu ciddiyetini koruyor.

Artı Gerçek - Yalova'nın Armutlu ilçesinde 8 Eylül 2021 tarihinden beri görev yapan Kaymakam Alparslan Kılıç, evinde silahla yaralanmış halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Kılıç'ın hayati tehlikesi sürerken, polis intihar olduğunu düşünüyor.

AA'nın aktardığı bilgilere göre, polisin intihar girişimi üzerinde durduğu, olayda kullanılan tabancanın kaymakamın evinde bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi. 45 yaşındaki Kılıç ameliyata alındı.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

Kaymakamlığın sitesindeki bilgilere göre Kılıç'ın biyografisi şöyle:

1977 yılında Hollanda'da doğan Kılıç, ilk-orta ve lise eğitimini Yozgat'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Evli ve 2 çocuk babası olan Alparslan Kılıç iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop-Gerze, Aksaray-Gülağaç ve Giresun-Doğankent'te kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1 yıl süre ile İngiltere'de dil eğitimi ve kamu yönetimi alanında çalışmalar yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile bitiren Kılıç, Kayseri - Akkışla, Ardahan - Çıldır, Edirne - Havsa , Diyarbakır -Dicle, Eskişehir -Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu ve 14 Şubat 2017 tarihinde Dicle Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirildi. 19 Ağustos 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu'ya atanan Kılıç, 8 Eylül 2021 tarihinde görevine başladı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar