Gazeteci Sibel Hürtaş ve Hayri Demir gözaltında

Gazeteci Sibel Hürtaş ve Hayri Demir gözaltında
Artı Gerçek Ankara Temsilcisi Sibel Hürtaş ile Mezopotamya Ajansı muhabiri Hayri Demir Ankara'da gözaltına alındı.

HABER MERKEZİ - Artı Gerçek Ankara Temsilcisi Sibel Hürtaş gözaltına alındı. Gözaltının nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken telefonla ulaşmaya çalıştığımız Hürtaş'tan haber alamadık. 

Gazeteci Hürtaş'ın evi polisler tarafından arandığı sırada avukatları da Ankara'daki evine gitmek üzere yola çıktı. 

Mezopotamya Ajansı Muhabiri Hayri Demir de Ankara'da gözaltına alındı. Yine Ankara'da HDP üye ve yönenticilerinin evlerine polis baskını düzenledi. Evlerde arama yapıldı. HDP’li Ankara il ve ilçe yöneticilerinin evlerinde arama kararı verildi. Karar doğrultusunda polis, evlerde arama yaptı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: HDP İl Yöneticisi Osman Konukcu, Gazeteci Hayri Demir, Zeyno Bayramoğlu, Aslı Bayramoğlu, Nuray Çevirmen, Fatin Kanat, Kemal Bülbül ve gazeteci Sibel Hürtaş. 

Dünden beri onlarca gazeteci, politikacı ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri gözlatına alınıyor. Gözaltıların gerekçesi Afrin hareketına karşı sosyal medyada yapılan paylaşımlar olarak gösteriliyor. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dün yaptığı açıklamada "sosyal medya paylaşımları ve haberlerin takip edildiğini" söylemişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise operasyona karşı çıkanlara şöyle gözdağı vermişti:  "Sakın ha bu çağrıya uyup da meydanlara çıkma yanlışına düşenler olursa bedelini çok ağır öderler bunu da böyle söylüyorum. Zira bu, bir milli mücadeledir. Bu milli mücadelede karşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz, bu böyle bilinsin. Taviz yok, en ufak bir esneklik yok"

İLGİLİ HABER: LEYLA GÜVEN'E AFRİN GÖZALTISI

İLGİL İHABER: GAZETECİ İSHAK KARAKAŞ VE NURCAN BAYSAL GÖZALTINA ALINDI

Öne Çıkanlar