Aslı Baykal parti kuracağı iddialarını yalanladı: Hiçbir şekilde söz konusu değil

Aslı Baykal parti kuracağı iddialarını yalanladı: Hiçbir şekilde söz konusu değil
CHP'den ayrılacak isimlerle 'Halk Parti'sini kuracağı iddia edilen Aslı Baykal 'Böyle bir şey yok, hiçbir şekilde söz konusu değil' dedi.

CHP’de siyaset yapan önemli isimlerin partiden ayrılarak ‘Halk Parti’ isminde yeni bir parti kurup siyasi faaliyetlerine burada devam edecekleri iddiası siyasi kulislerde gündem oldu. Partinin, Deniz Baykal’ın kızının liderliğinde kurulacağı iddia edildi. Prof. Aslı Baykal söz konusu iddialara, "Böyle bir şey yok, hiçbir şekilde de söz konusu değil" diye yanıt verdi.

'PARTİ İYİ YÖNETİLMİYOR'

Hürriyet'te yer alan habere göre, eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen de, "Biz partinin iyi yönetilmediğini düşünüyoruz. Arkadaşlar sık sık bir araya geliyoruz ve sohbet ediyoruz. Ama partileşmek gibi bir girişimimiz yok" ifadelerini kullandı.

'ÇÖZÜM ARIYORUZ, ÖNCELİK ÇÖZÜMÜ PARTİDE BULMAK'

CHP eski milletvekili Yılmaz Ateş de, "Yönetim partiye güvenmediği için CHP’liler çok rahatsız. Parti içi demokrasi olmadığı için CHP nefes alamıyor. Çözüm arıyoruz, öncelik çözümü partide bulmak" dedi.

'BİR ARKADAŞ KENDİNİ PAZARLAMAK İÇİN YAPIYOR OLMALI'

CHP eski milletvekili Onur Öymen, "Bu iddianın aslı, esası yok. Ben böyle bir projenin içinde değilim" derken; eski CHP milletvekili Şahin Mengü de, "Bütün arkadaşlar böyle bir şeyin içinde değil. Bir arkadaş kendini pazarlamak için yapıyor olmalı" görüşünü paylaştı.

CHP eski milletvekili Mustafa Özyürek ise, "Partimin üyesiyim ve ayrılma gibi bir düşüncem de yok. Böyle bir oluşumdan haberim de yok" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar