Motokuryelik Ata Emre Akman'ı katleden saldırgan için 24 yıla kadar hapis talebi

Motokuryelik Ata Emre Akman'ı katleden saldırgan için 24 yıla kadar hapis talebi
Balıkesir'de, üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Ata Emre Akman'ı sipariş götürdüğü sokakta öldüren E. Ö. için iddianame hazırlandı. Savcılık, zanlı için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis istedi.

Artı Gerçek - Balıkesir'de motokurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ı bıçakla öldüren 17 yaşındaki E.Ö. hakkında istenen ceza belli oldu.

Savcılık, Ata Emre Akman'ın sipariş götürdüğü sokakta E.Ö. isimli saldırgan hakkında öldürülmesine ilişkin iddianameyi hazırladı.

Buna göre, 18 yaşından küçük olan saldırgan E.Ö. için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istendi.

NE OLMUŞTU?

Balıkesir'in Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi Emir Sokak'ta, 11 Mayıs'ta zincir restoranda arkadaşı yerine geçici bir süreliğine kurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman, motosikletle sipariş bıraktığı adresten dönerken E.Ö. tarafından önü kesilmişti.

E.Ö, Akman'ı 20'si ölümcül 25 yerinden bıçaklamıştı. Polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Akman'ın cenazesi, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'nin morguna kaldırılmıştı.

Görüntülerden kimliği tespit edilen E.Ö, ailesiyle yaşadığı eve düzenlenen operasyonla yakalanmıştı. E.Ö. ve saklanmasına yardımcı olduğu ileri sürülen babası O.Ö. gözaltına alınmıştı.

'Kasten yaralama' ve 'Tehdit'ten 6 ayrı suç kaydı bulunan E.Ö. ve babası Orhan Özdemir, polisteki işlemlerinin ardından aynı gün adliyeye sevk edilmiş, E.Ö. çıkarıldığı mahkemede tutuklanırken, baba serbest bırakılmıştı. Orhan Özdemir daha sonra itiraz üzerine yeniden gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. (DHA)

Öne Çıkanlar