Bağlar Belediyesi'nde istifalar

Bağlar Belediyesi'nde istifalar
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 18:47
A+ A-
Bağlar Belediyesi, güne istifa haberleriyle başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Bağlar Belediyesi’ne atanan Hüseyin Beyoğlu’nun Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirilen kardeşi Haşim Mertoğlu ve Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun akrabaları olan 4 kişi istifa etti.

31 Mart yerel seçimlerinde Diyarbakır’ın merkez Bağlar Belediyesi'ni yüzde 71 oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eşbaşkan adayı Zeyyat Ceylan’a YSK tarafından "KHK’li olduğu" gerekçesiyle mazbatası verilmeyerek, mazbata yüzde 25 oy alan AKP'li Hüseyin Beyoğlu’na verilmişti. 

Beyoğlu, göreve geldikten sonra kardeşi Haşim Mertoğlu’nu Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirmiş, eşi Dürdane Beyoğlu’nun yeğeni Sıddık Aycıl, baldızı Deniz Gürdeğir’i Özel Kalem Müdürlüğü’nde işe almıştı.

AİLE BOYU İSTİFA

Bağlar Belediyesi, güne istifa haberleriyle başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Mertoğlu ile Dürdane Beyoğlu’nun yeğeni Sıddık Aycıl, baldızı Deniz Gürdeğir, eşinin yakınları olan ve isimleri öğrenilemeyen iki kişinin daha istifa ettiği öğrenildi. Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, söz konusu kişilerin istifaya zorlandığı ileri sürüldü. (Mezopotamya Ajansı)

Öne Çıkanlar