Bakan açıkladı: Çanakkale'deki orman yangını kontrol altına alındı

Bakan açıkladı: Çanakkale'deki orman yangını kontrol altına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale ve Eskişehir'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı. Çanakkale'deki orman yangınında yaklaşık 4 bin 80 hektarlık alan zarar gördü.

Artı Gerçek - Çanakkale'deki orman yangını üçüncü günde kontrol altın alındı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı "Yaklaşık 4 bin 80 hektarlık alan zarar gördü. 7 ev hasarlı, bunlardan 3'ü kullanılmıyordu. Yaklaşık 29 ahır ve ağıl hasar gördü" dedi.

Yangın dolayısıyla halen hastanede tedavi gören 7 kişinin sağlık durumlarının risk teşkil etmediğini belirten Yumaklı, şu açıklamada bulundu:

"Ekosistemdeki kayıp içimizi yaktı. Dünyayı birlikte paylaştığımız canlıların da yangından etkilenmesi söz konusu maalesef. Yangından etkilenen alanla ilgili bir çalışma yapıldı. 2 bin 650 hektarlık ormanlık alan, 1430 hektar tarım alanı olmak üzere 4 bin 80 hektarın etkilenmesi söz konusu. Yapılan incelemelerden sonra bu etkinin ne kadarının hasara dönüştüğünü tespit edeceğiz.

BOĞAZ TRAFİĞİ TEK YÖNLÜ ULAŞIMA AÇILDI

Bu anonsumuzdan sonra Çanakkale-Çan Karayolu ulaşıma açılmış olacak. Aynı zamanda boğaz trafiği de saat 11.00 itibariyle tek yönlü ulaşıma açılmış olacak. Sabah itibariyle kapanmıştı."

DEVAM EDEN YANGIN YOK

Yumaklı ayrıca Eskişehir'in Seyitgazi ilçesindeki yangının da kontrol altında alındığını vurgulayarak, "An itibariyle ülkemizde herhangi bir yangın söz konusu değil" bilgisini paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar