Bakan Kirişçi, sulama konusundaki sorunları anlatan çiftçiyi azarladı

Bakan Kirişçi, sulama konusundaki sorunları anlatan çiftçiyi azarladı
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Osmaniye’de Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonu'nu ziyaretinde, sulama konusundaki sorunlarını anlatarak yardım isteyen çiftçiye, "Sen daha adını söyleyemiyorsun. Bir de dedemden kaldı bilmem ne” dedi.

Artı Gerçek - Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Osmaniye ziyareti kapsamında katıldığı bir etkinlikte sulama konusundaki sorunlarını anlatan bir çiftçiye tepki gösterdi.

Çiftçi, "Sayın Bakanım, Düziçi’nin sulamasıyla ilgili... Dedemden kalan bir su var orada. Ben çocukluğumda iyi hatırlıyorum. Bu göletimiz ne olacak? Biz yanıyoruz" diyerek yardım istedi.

Bakan Kirişci ise, "Daha adını bile söyleyemiyorsun… Bir de dedemden kaldı bilmem ne..." yanıtı vererek tepki gösterdi.

Bunun üzerine çiftçi Kirişci'ye, "Ben İbrahim Kalencik. Amcanın kayını, Ökkeş amcanın kayını. Eski köy işletmelerinin şefi, Düziçi zabıta müdürü, çiftçi. Ufak da olsa çiftçi. Yardımınızı bekliyoruz" dedi. Görüntüler sosyal medyada yankı uyandırırken, "İkinci 'ananı da al git' vakası" yorumları yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlık döneminde bir çiftçinin mağduriyetini seslendirirken 'Anamız ağladı' diye yakınması üzerine çiftçiye 'Ananı al da git' demişti. (ANKA)

Öne Çıkanlar