Bakan Tekin, Kocaeli'de öğretmene saldırıyı kınadı: ÖMK'yi bir an önce hayata geçireceğiz

Bakan Tekin, Kocaeli'de öğretmene saldırıyı kınadı: ÖMK'yi bir an önce hayata geçireceğiz
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli'de bir velinin ders sırasında yanındakilerle birlikte sınıf basmasını kınayarak soruşturma başlatıldığını söyledi: Yeni ÖMK'nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Artı Gerçek - Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu'nda bir velinin yanındakilerle birlikte sınıf basması tepkilere yol açtı. Diğer öğretmenlerin araya girmesiyle uzaklaştırılan saldırganlar, gözaltına alındı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin soruşturma başlatıldığını söyledi.

Tekin'in açıklaması şöyle:

“Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulumuzda öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız.

Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni ÖMK'nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu vesile ile okuldaki güven ikliminin tesisi ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sene başında hayata geçirdiğimiz "Veli Randevu Sistemi"nin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Meslektaşımıza ve eğitim ailemize geçmiş olsun.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar