Bartın'da orman yangını: Dört kişi gözaltında

Bartın'da orman yangını: Dört kişi gözaltında
İnkum'da ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yaklaşık dört saat süren müdahale sonrası yangın kontrol altına alındı.

Artı Gerçek-Bartın'ın tatil beldesi İnkum'da tatil beldesinde ormanlık alanda çıkan yangına ekipler müdahale ediyor. Yangını söndürme çalışmaları, bölgenin kayalık ve yamaç olması sebebiyle güçlükle sürdürülüyor.

AA’nın haberine göre alevlere Bartın Orman İşletme Şefliği arazözlerinin yanı sıra Bartın Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın için çevre illerden de destek istendi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin de destek verdiği yangın nedeniyle jandarma, 112 Acil Sağlık ekipleri de bölgede meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbir aldı.

193 personel 44 araçla müdahale edilen yangın, yaklaşık dört saat süren çalışma sonrasında kontrol alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı.

Yangında yaklaşık 15 dönümlük ormanlık alanın zarar gördüğü bildirildi.

DÖRT KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Belediye Başkanı Akın, gazetecilere, gece yarısı başlayan yangının yaklaşık 3 dönümlük bir alanda etkili olduğunu belirterek "Yangın devam ediyor. Ekipler müdahale ediyor" dedi.

Yangına sebebiyet verdiği öne sürülen dört kişinin gözaltına alındığı ve İnkum Jandarma Karakol Komutanlığında ifadelerinin alındığı öğrenildi.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar