Bayram tatilinin 7'nci günü: Trafik kazalarında 62 kişi öldü

Bayram tatilinin 7'nci günü: Trafik kazalarında 62 kişi öldü
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen trafik kazalarında 62 kişinin öldüğünü, 8 bin 690 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Kurban Bayramı tatilinde yapılan denetimler ve meydana gelen trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi. Bayram tatili boyunca hız denetimlerinin radar ile geceleri de sürdüğünü belirten Yerlikaya, kontrollerin 24 saat esasına göre devam ettiğini belirtti.

Bayram tatili başladığından bu yana geçen 7 günde meydana gelen trafik kazalarında 62 kişinin öldüğünü açıklayan Yerlikaya, tatilin yedinci gününde 13 kişinin trafik kazalarında öldüğünü, 597 trafik kazası meydana geldiğini, toplam 1007 kişinin yaralandığını aktardı.

406 bin 165 aracın denetlendiğini, 21 bin 129 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 21 araca ise diğer işlemlerin uygulandığını kaydeden Bakan Yerlikaya, “Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil” uyarısında bulundu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar