Bazı kara yollarında ulaşıma kar engeli

Bazı kara yollarında ulaşıma kar engeli
Yayınlanma:
A+ A-
Çankırı'nın Çerkeş ilçesi ile Bolu'nun Gerede ilçeleri arasındaki kara yolunun İstanbul istikameti, kar yağışı sonrası oluşan trafik nedeniyle kapatıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü, Erzurum-Tekman yolunun da trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Artı Gerçek - Birçok bölgede etkili olan yağış ve fırtına ulaşımı da etkiliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, Çankırı'nın Çerkeş ilçesi ile Bolu'nun Gerede ilçeleri arasındaki kara yolunun İstanbul istikametinin, Eskipazar ilçesi Kemikli rampalarında kar yağışı sonrası oluşan yoğun trafik nedeniyle ulaşıma kapatıldığını belirtildi.

Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından konuya ilişkin şu paylaşıma yer verildi:

"D100 Devlet Yolu'nun Çerkeş ile Gerede arasında yer alan Kemikli Rampasında yoğun kar yağışı sonrasında yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle İstanbul istikameti, Çerkeş'ten itibaren geçici olarak ulaşıma kapatılmıştır. Samsun istikametinde yol trafiğe hizmet vermeye devam etmektedir."

ERZURUM-TEKMAN YOLU DA KAPATILDI

Karayolları Genel Müdürlüğü, Erzurum merkez ile Tekman ilçesi arasındaki kara yolunun, yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldığını bildirdi.

Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yapıldı.

Paylaşımda, "Erzurum-Tekman yolu, 10-55. kilometreler arasındaki yoğun kar ve tipi nedeniyle 19.00 itibarıyla ulaşıma kapatılmıştır." ifadesine yer verildi. (AA)

Öne Çıkanlar