BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu oldu

BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Resmi Gazete’de yer alan Atama Kararı’na göre Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu Başkanlığına atandı.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) Başkanlığına ilişkin kararda şu ifadeler yer aldı:

“Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu Başkanlığına 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 84 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 7 inci maddeleri gereğince Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı (Guvernörü) Şahap Kavcıoğlu atanmıştır.”

ŞAHAP KAVCIOĞLU KİMDİR?

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem AK Parti Bayburt Milletvekili olarak seçilen Kavcıoğlu, bu görevi süresince TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarda bulundu. Kavcıoğlu, Ağustos 2018’den sonra T.VakıfBank T.A.O. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve T.VakıfBank T.A.O. iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Evli ve üç çocuk babası olan Kavcıoğlu, 19 Mart 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na atandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar