Belediye başkanı vekillere ayakkabı hediye etti, CHP grup yönetimi reddetti

Belediye başkanı vekillere ayakkabı hediye etti, CHP grup yönetimi reddetti
Maltepe Belediye Başkanı milletvekillerine hediye olarak gönderdiği 1500 liralık ayakkabı, CHP grup yönetimi tarafından reddedildi. CHP’li Özel, ‘Bizi aşan alternatif yollarla yollandı ise paketler milletvekillerimizce iade edilecektir’

Artı Gerçek-Cumhuriyet Halk Partili (CHP) 135 milletvekili ve Parti Meclisi üyesi olmak üzere 200 kişiye yeni yıl hediyesi olarak İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yaklaşık 1500 lira değerinde ayakkabı gönderdi. Kılıç’ın hediyesi CHP TBMM yönetimi tarafından reddedildi.

Kılıç, ayakkabı kutularına “ayağınıza taş değmesin” temennisi içeren yeni yıl mektubu da koyduğu ortaya çıktı.

Sosyal medya üzerinden CHP’li vekillere gönderilen hediyeler tepkilere neden olurken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıklama yaptı. Özel, belediye tarafından yapılanı doğru bulmadıklarını söyleyerek, gruba gönderilen paketlerin dağıtımının engellediklerini belirtti.

CHP’li Özel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“CHP Grup Yönetimi olarak Maltepe Belediye Başkanınca yapılmak istenen bu gönderimi doğru bulmadığımızı belirterek, grubumuza gönderilen paketlerin Meclise kabulü ve dağıtımını engelledik. Bizi aşan alternatif yollarla yollandı ise paketler milletvekillerimizce iade edilecektir.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar