Beş yaşındaki Edanur'un öldüğü parkta savcı bilirkişilerle inceleme yaptı

Beş yaşındaki Edanur'un öldüğü parkta savcı bilirkişilerle inceleme yaptı
Küçükçekmece Menekşe Sahil Parkı'ndaki su birikintisine düşen beş yaşındaki Edanur Gezer'in öldüğü bölgede bilirkişi incelemesi yapıldı. Bilirkişi tarafından hazırlanacak raporun soruşturma dosyasına ekleneceği belirtildi.

Artı Gerçek - İstanbul'da Küçükçekmece Menekşe Sahil Parkı'nda İBB tarafından yapılan kazı çalışmasında oluşan su birikintisine düşen beş yaşındaki Edanur Gezer ölmüştü. Çukurun oluştuğu yerin etrafına güvenlik şeritleri ve bariyerler çekilirken, bölgeye gelen savcı bilirkişilerle birlikte inceleme yaptı.

Fatih Mahallesi'ndeki Menekşe Sahil Parkı'na saat 11.00 sıralarında gelen cumhuriyet savcısı, iş güvenliği uzmanının da aralarında bulunduğu üç bilirkişi ile birlikte inceleme yaptı. İncelemede Edanur'un düştüğü çukurun 1 metre 35 santim derinlikte olduğu tespit edildi. Ayrıca Edanur'un yakınları ile piknik yaptığı bölge ile çukurun uzaklığı da ölçüldü. Bilirkişi tarafından hazırlanacak raporun soruşturma dosyasına ekleneceği belirtildi. Park havadan da görüntülendi. (DHA)

Öne Çıkanlar