Bir binaya girdiler, dokuz daireyi soyup çıktılar

Bir binaya girdiler, dokuz daireyi soyup çıktılar
Yayınlanma:
A+ A-
Sakarya'nın Karasu ilçesindeki dört katlı bir apartmanda bulunan dokuz daireye hırsız girdi. Kimliği tespit edilemeyen kişiler, kombileri, televizyon ve muslukları çaldılar.

Artı Gerçek - Genellikle yazlık olarak kullanılan dört katlı binanın boş olduğunu anlayan hırsızlar dokuz daireyi soyarak kayıplara karıştı.

Sakarya'nın Karasu ilçesi, Yalı Mahallesi 111. Sokak'taki apartmana gelen bir ev sahibi, dairelerin kapılarının açık olduğunu fark edince durumu polis ekiplerine bildirdi.

Hırsızların eşyaların yanı sıra kombi, banyo ve mutfak bataryalarını da çaldığı tespit edildi. Ekipler yakalama çalışması başlattı.

Gazetecilere konuşan ev sahiplerinden Nesrin Oflugil, "Komşularımız 9 daireye girildiğini söyleyince acilen Karasu’ya geldik. Televizyonumu hazırlamışlar ama alamadan gitmişler. Komşularımıza daha çok maddi zarar vermişler. Çelik kapı taktırarak önlem alacağız." dedi.

'NE BULDULARSA GÖTÜRMÜŞLER'

İstanbul’dan gelen ev sahibi Nuray Yılmaz da “Evimizden tencerelere varana kadar almışlar. Kombimizi çalmışlar. Bataryaları sökmüşler, uydu cihazı, televizyon ne buldularsa götürmüşler." ifadelerini kullandı.

Diğer ev sahibi Asuman Özsoy da "Komşumuzla birlikte geldik. Baktık ki kilidimiz kırık, kapımız açık. Muslukları sökmüşler, televizyon ve kombiyi almışlar. Yatağın üzerindeki örtüleri bile dağıtmışlar." dedi. (AA)

Öne Çıkanlar