Batman'da sele kapılan anne ve üç çocuğu öldü

Batman'da sele kapılan anne ve üç çocuğu öldü
Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Kasım 2023 11:28
A+ A-
Batman'da sele kapılan 54 yaşındaki Lalihan Güner vefat etti. Güner'in sele kapılan 1, 3 ve 5 yaşlarındaki üç çocuğun da cesedine ulaşıldı.

Artı Gerçek - Batman'da aşırı yağış nedeniyle meydana gelen sele kapılan kadın ölürken üç çocuğu kayboldu. Ekiplerin arama çalışması sonrası sabah saatlerinde üç çocuğun da cesedine ulaşıldı.

Kentte dün akşam saatlerinde etkili olan ve gece saatlerinde sağanak şeklinde yağan yağmur nedeniyle, birçok cadde ve sokak suyla doldu. Sağanak nedeniyle Hürriyet, Gültepe, Fatih, Belde, Şafak, Karşıyaka, Kültür, Çamlıtepe ve Seyitler gibi birçok mahalledeki ev ve işyerlerini su bastı. Bazı araç sürücüleri de, yolda mahsur kaldı. Yağış nedeniyle Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de giriş katını da, su bastı.

Seyitler Mahallesi 3062’nci Sokak'ta 54 yaşındaki Lalihan Güner, yanındaki beş çocuk ile evinin önündeyken suya kapılarak sürüklendi. Çocuklardan iki bir yakını tarafından kurtarılırken, üç çocuk akıntıya kapılarak gözden kayboldu

ANNE KURTARILAMADI

İhbarla bölgeye sağlık, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE, AFAD, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Aramalarda Lalihan Güner’in cesedi bulundu. Cenaze, otopsi için hastane morguna konuldu.

KAYIP ÜÇ ÇOCUĞUN ÖLÜSÜNE ULAŞILDI

Arama çalışmalarında, üç çocuğun cesedine ulaşıldı. Çocukların cansız bedenleri morga götürüldü.

Öte yandan, aynı mahallede bir bebeğin de vatandaşlar tarafından kurtarıldığı, İluh Devlet Hastanesine kaldırılan bebeğin yoğun bakımda tedavi altına alındığı öğrenildi.

Aynı şekilde sel sularına kapılan ve vatandaşlar tarafından kurtarılan Aysun Güner ve Ceylan Güner, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

​KENT MERKEZİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Açıklamada ayrıca, kent merkezinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildiği belirtilerek, “İlimiz merkezinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle Valiliğimizce 20.11.2023 Pazartesi günü eğitim-öğretime bir gün ara verilmiştir” denildi. (AA-DHA)

Öne Çıkanlar