Bir yıl içinde kiraya üçüncü zam kavgası

Bir yıl içinde kiraya üçüncü zam kavgası
Kiralara astronomik zam talepleri tartışma ve kavgalara neden oluyor. Üsküdar'da kiraya bir yıl içinde üçüncü kez zam yapılmak istendiğini belirten Merve Şimşek, itiraz edince saldırıya uğradığını söyledi.

Artı Gerçek - Üsküdar'da kiracı ile ev sahibinin akrabaları arasında başlayan tartışma, apartman boşluğunda kavgaya dönüştü. Almanya'da yaşayan ev sahibinden, daireyi boşaltmak için süre istenmesine rağmen, aynı apartmanda yaşayan akrabalarının gece yarısı, anne ve kıza saldırdığı ileri sürüldü.

Ev sahibinin akrabaları tarafından darbedildiğini iddia eden kiracı Merve Şimşek (26), 'Tehdit, hakaret ve konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından şikayetçi oldu.

Şimşek, "Bir yıl içerisinde üç kez kira zammı istediler. Üsküdar'da kiralar 10 bin TL olduğu için, ödediğimiz 2 bin 750 lira çok az geldi. Evden çıkmamız için gece yarısı bize saldırdılar. Yaklaşık 15 kişi evimize girip, bizi darbettiler. Annem beni kurtarmaya çalışırken, saçından sürüklendi. Yere düştüm, üzerimden geçtiler. Psikolojik olarak iyi değilim, gözüme uyku girmiyor" dedi.

Şimşek'in kardeşi tarafından çekilen tartışma görüntüsünde ise ev sahibinin akrabalarının, "Hemen yarın evi boşaltacaksınız, bizi ilgilendirmez, annenize soracaksınız onu" diye bağırdıkları duyuluyor. Şimşek'in "Tamam boşaltacağız evi, mühlet verin, 7 bin lira maaş alıyorum, nasıl hemen gideyim" talebine de yine aynı tonda yanıt verildiği görülüyor.

Ev sahibi ise iddiaları yalanlayarak, konuşmak istemediğini belirtti. (DHA)

Öne Çıkanlar