Boğaziçi Üniversitesi'nde hayvan barınağı boşaltılıyor, gönüllüler gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi'nde hayvan barınağı boşaltılıyor, gönüllüler gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Boğaziçi Üniversitesi Hayvan Barınma Merkezi'ndeki köpekler başka alana taşındı, karşı çıkan barınak gönüllüleri gözaltına alındı. Köpeklerin Üsküdar Belediyesi araçlarına yüklendiğini gösteren video paylaştı.

Artı Gerçek - Boğaziçi Üniversitesi Hayvan Barınma Merkezi'ndeki (BuPaws) köpeklerin yaşam alanlarından başka bir alana taşınmasına karşı çıkan barınak gönüllüleri gözaltına alındı.

BuPaws'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda, barınağa buldozerlerle girildiği, içerideki gönüllülerin zorla çıkarılmak istendiği belirtildi. Yıkıma karşı çıkan gönüllülerin gözaltına alındığı duyuruldu. Gözaltına alınanlar arasında Boğaziçi Hayvan Barınma Merkezi Gönüllü Koordinatörü Defne Arsoy da yer alıyor.

BuPaws, köpeklerin Üsküdar Belediyesinden gelen araçlara yüklendiğini bildirdi.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Hayvan Barınma Merkezi BuPaws’a ait barınak 22 yıldan sonra “Fetih Yolu Projesi” yapmak için boşaltılarak üniversitenin şartlı bağışlanan arazisine taşınmak isteniyor. Alanı uzun süre emek vererek nitelikli ve hayvanlara uygun bir hale getirdiklerini ifade eden BuPaws gönüllüleri ise alanın taşınmasına karşı çıkıyor.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar