Buldan’ın babası son yolculuğuna uğurlandı

Buldan’ın babası son yolculuğuna uğurlandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Temmuz 2022 00:23
A+ A-
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın babası Halis Yüzer, düzenlenen kitlesel törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın babası Halis Yüzer, son yolculuğuna uğurlandı. Yüzer için Bahçelievler’de bulunan Yayla Miraç Cami'nde kitlesel bir tören düzenlendi. Törene aile bireylerinin yanı sıra HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekilleri Turan Aydoğan, Akif Hamza Çelebi, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP milletvekilleri, HDP İl ve İlçe yöneticileri, Yeşil Sol Parti (YSP) Eşbaşkanı Ayşe Erdem, Deva Partisi, Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER), Başak Demirtaş, oyuncu Gani Rüzgar Şavata ve çok sayıda kişi katıldı.

Törene İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve belediye başkanı çelenk gönderdi.

Camide dini vecibeleri yerine getirilen Yüzer, Bakırköy'de bulunan Osmaniye Mezarlığı'nda dualar eşliğinde defnedildi. Defin işlemlerinin ardından Buldan, taziyeleri kabul etti. Taziyeler, Bahçelievler'de bulunan Mardin Kızıltepe Yeşil Xurs Derneği’nde kabul edilmeye devam edecek. (MA)